A.Paleckis šalinimo iš partijos sieks išvengti slėpdamasis už A.Brazausko nugaros

Gresiant pašalinimui iš partijos, vadovybę dėl nacionalinio investuotojo bendrovės formavimo būdo kritikuojantis socialdemokratų Vilniaus skyriaus pirmininkas Algirdas Paleckis žada prisidengti socdemų patriachu Algirdu Brazausku – esą šis irgi yra išreiškęs nuomonę, jog projektą reikia atidėti.
„Aš turiu labai rimtus argumentus, kad Statuto aš nepažeidžiau, tai vienas aspektas. Aš apsiginsiu ir ne vienas būsiu. Bus kas mane gina, kadangi dėl trigalvio tas pats A.Brazauskas, garbės pirmininkas, panašiai labai kalba”, – BNS penktadienį sakė A.Paleckis.

Buvęs ilgametis socdemų lyderis A.Brazauskas šią savaitę pareiškė, kad Atominės elektrinės įstatymo pataisų projektą, numatantį nacionalinio investuotojo bendrovę „Leo LT” kurti patronuojančios bendrovės pagrindu, reikėtų atidėti iki kitos Seimo sesijos

Be kita ko, pasak sostinės socdemų lyderio, šiuo metu partijoje yra baigta partiečių apklausa arba referendumas, kuriame iš beveik 500 (daugiausia Vilniaus bei Kauno skyriuose) savo nuomonę išreiškusių socdemų, 90 proc. balsavo nesutinką su esama nuostata „Leo LT” kurti drauge su privataus kapitalo bendrove „NDX energija”, valdančia Vakarų skirstomuosius tinklus (VST).

Anot A.Paleckio, ketvirtadienį referendumas buvo nutrauktas, nes buvo įvairiais būdais slopinamas, tačiau, jo teigimu, 500 žmonių nuomonė yra pakankamai stiprus argumentas, jog ir kiti socialdemokratai nėra patenkinti esama padėtimi dėl nacionalinio investuotojo, turėsiančio statyti naują atominę jėgainę.

Socdemų partija vienija apie 15 tūkst. narių.

Tuo metu premjeras ir socialdemokratų lyderis Gediminas Kirkilas, paklaustas, ar atsižvelgs į A.Paleckio atliktos apklausos duomenis, nebuvo tikras, kokiam žanrui priskirti Vilniaus skyriaus pirmininko veiksmus.

„Čia klausimas, koks čia žanras – apklausa ar referendumas. Referendumas yra kai visa partija pasisako, labai konkrečiai kiekvienu atveju, kiekvienas partijos narys turi pateikti savo partijos bilieto numerį, nuomonę. Tai jeigu čia apklausa sociologinė, čia yra kitas žanras. Aš nežinau, kas čia yra”,- penktadienį žurnalistams sakė G.Kirkilas.

Pasak G.Kirkilo, „situacija” (dėl A.Paleckio – BNS) „netenkina daugelio partijos narių”. „Visa eilė skyrių kelia šitą klausimą”, – sakė G.Kirkilas

A.Paleckio šalinimą iš partijos inicijavo vienas vadinamų senųjų socialdemokratų Rimantas Vaitkus. Gruodžio 21-ąją jis pradėjo rinkti parašus, kad klausimas dėl A.Paleckio pašalinimo atsidurtų pirmiausia partijos prezidiumo, o vėliau ir tarybos darbotvarkėje.

Išmesti iš partijos galima tik tarybos sprendimu.

Pirmadienį jau numatytas partijos Etikos ir procedūrų komisijos posėdis, kuriame A.Paleckio klausimas turėtų būti vienas esminių. Apsvarsčiusi kontraversiškai vertinamus politiko pasisakymus apie kultūrą bei būtinybę nacionalizuoti dienraštį „Lietuvos rytas”, taip pat referendumo organizavimą, komisija gali nutarti, kad pažeidimų nėra, arba, jeigu jų yra – siūlyti nuobaudą.

Pagal socialdemokratų statutą, už LSDP programos ar statuto nesilaikymą arba elgesį, žeminantį partijos vardą, Etikos ir procedūrų komisijos siūlymu taryba ar prezidiumas gali partijos narį įspėti, pareikšti papeikimą, laikinai sustabdyti jo narystę partijoje arba pašalinti iš partijos.

Jau antradienį planuojamas partijos prezidiumo bei tarybos posėdis: prezidiumas, pasak R.Vaitkaus, spręs, ar įtraukti A.Paleckio klausimą į tarybos darbotvarkę ir jeigu sprendimas bus teigiamas, tuomet jaunojo politiko likimas atsidurs tarybos narių rankose.

A.Paleckis jau turi vieną nuobaudą, kai Vilniaus miesto savivaldybės taryboje savavališkai sudarė valdančiąją koaliciją su liberaldemokratais ir už tai gavo miesto vicemero kėdę.

Gegužę socialdemokratų taryba priėmė sprendimą, draudžiantį A.Paleckiui užimti vadovaujančias pareigas partijoje. Sutikęs įvykdyti sąlygą nusišalinti nuo vadovavimo Vilniaus socdemams A.Paleckis tuomet išvengė jam grėsusio pašalinimo iš partijos.

Tačiau nepavykus išrinkti naujo skyriaus pirmininko iki rugsėjo A.Paleckis ėjo pirmininko pareigas, o rugsėjo 27 dieną, nepaisydamas draudimo, jis vėl kandidatavo ir buvo perrinktas skyriaus vadovu.

Savo sprendimą kandidatuoti Vilniaus skyriaus pirmininko rinkimuose A.Paleckis tuomet motyvavo partijos Etikos ir procedūrų komisijos sprendimu, jog tokia bausmė nenumatyta partijos statute, tačiau, kaip tuomet BNS aiškino tuometinis partijos vicepirmininkas Vytenis Andriukaitis, komisijos nuomonė nepaneigė tarybos sprendimų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "A.Paleckis šalinimo iš partijos sieks išvengti slėpdamasis už A.Brazausko nugaros"

  1. sluotrazisgmailcom

    Esu tiesiog nepakanciai nusistates pries komunistus(pries Braza, Krigiklą, SukciuBradauska, antrajį Druskininkų sekretoriųPetrauską{tai tas pats, kuris su seimo hitlere(atvėsusia) kartu krepšiniui kirdyk padarė}, BET LABIAUSIAI nesupratau, kodėl paleckiokai lenda i viesuma net pavardes nepasikeite. ATSAKAU – dieda pakeckioku smerkiu, bet abiems anukams pritariu ir jei bus galimybe, šiuos pienburnius paremsiu.

  2. Lietuvis

    PALETSKIO DEDUKAS , KURIS BUVO VIENAS IS TU KURIS VAZIAVO I RUSIJA STALINUI PARDUOTI LIETUVA .
    DABARTINIO PALETSKIO TEVAS BUVO TAIP PAT AUKSTU PAREIGU KOMUNISTAS.KADANGI A. BRAZAUSKAS BUVO [ IR DABAR YRA KOMUNISTAS ] DRAUGAI SU PALECKIU / KOMUNISTU GAUJA, TAI LABAI AISKU KODEL VIENAS ANUKAS YRA LIETUVOS VALDZIOJE, O KITAS LIETUVOS TELEVIZIJOJE. IR KOL SITAS LIETUVOS KENKEJES A. BRAZAUSKAS YRA GYVAS, TIE DU VISADA TURES UZUOVEJA. TADA A. BRAZAUSKAS IR PALECKIAI ARDE LIETUVOS PAMATUS IR TEBEARDO JUOS DABAR!!!!!!!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.