Daugėja abejojančiųjų Vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovo tinkamumu

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkė socialdemokratė Birutė Vėsaitė taip pat suabejojo Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovo Felikso Petrausko, trečiadienį susilaukusio ir konservatorių kaltinimų, kompetencija.
Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje ketvirtadienį parlamentarė piktinosi, kad F.Petrauskas savotiškai interpretuoja įstatymus ir pats pasirenka, kada bausti, o kada ne.

Tuo tarpu F.Petrauskas BNS tvirtino, kad jam išsakyti kaltinimai yra nepagrįsti ir jis neketina trauktis iš užimamų pareigų.

„Dirbu ne vienus metus, ne vienerius esu ir vadovo pareigose. Nematau savo, kaip vadovo, klaidos. Mes turime daugiau kaip 15 teisininkų, dirbančių šioje srityje. Tai nėra mano vieno nuomonė“, – sakė F.Petrauskas.

Konservatorius Antanas Matulas trečiadienį pirmasis apkaltino F.Petrauską netinkamai atliekant pareigas. A.Matulo teigimu, F.Petrauskas, kuris 2004 metais buvo išrinktas vienu iš trijų Lietuvos aludarių garbės kodekso arbitražo arbitru, gali ginti aludarių interesus.

A.Matulo teigimu, F.Petrausko vadovaujama tarnyba deramai nekontroliavo, kad nebūtų pažeidinėjami alkoholio reklamos draudimai, o nustačiusi pažeidimus tik įpareigodavo nutraukti netinkamą reklamą, kuri savo darbą dažniausiai jau būdavo padariusi.

A.Matulas žada kreiptis į Valstybės kontrolierę Rasą Budbergytę, kad būtų atliktas tyrimas, kiek kartų Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nefiksavo alkoholio reklamos tvarkos pažeidimų ir nepritaikė nuobaudų.

Parlamentaras taip pat ketina prašyti Vyriausybės, kad ji pareikštų nuomonę dėl F.Petrausko tinkamumo toliau eiti pareigas. Tai, jog F.Petrauskas sumaišė viešus ir privačius interesus ir turėtų pasitraukti iš pareigų, trečiadienį tvirtino ir konservatorių lyderis Andrius Kubilius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.