Tyrimas: vaikas pats kaltas

Prokurorams konstatavus, kad prieš pusmetį mįslingai žuvusio berniuko mirtis tebuvo nelaimingas atsitikimas, iškilo dar daugiau neatsakytų klausimų. Vienas jų – apie policijos darbo metodus.

Diržu – per sėdynę

Aštuonerių metukų Andrius Davydovas jūroje ties Giruliais žuvo pernai liepos 16 dieną. Iš pradžių manyta, kad jis nuskendo. Tačiau vėliau imta tirti, ar mirtis nebuvo smurtinė. Praėjus maždaug pusantro mėnesio 2-ajame policijos komisariate kriminalistai apklausė du dvylikamečius, kurie gyvena Andriaus kaimynystėje. Tuomet Policijos departamento suvestinėje atsirado pranešimas, kad A.Davydovas buvo pasmaugtas.

Policijoje parašytuose savo paaiškinimuose dvylikamečiai prisipažino, kad jie Andrių esą mušė, spardė jo kojas, murdė vandenyje. Vėliau pamatė, kad mažametis užspringo vandeniu, tad paliko jį jūroje. Tačiau ant vieno po apklausos grįžusio berniuko jo motina pastebėjo muštines žaizdas.

Tą patį vakarą ji kreipėsi į Vaikų ligoninę, vėliau – į teismo medicinos ekspertus. Šie konstatavo, kad vaikui per užpakalį tris kartus suduota diržu.

Dalyvavo ir tėvas?

„Nustatyta procedūrinių pažeidimų. Kriminalistai vaikus į policijos komisariatą atsivežė apie 9 valandą ir juos tardė iki 17 valandos.

Berniukai buvo apklausiami vieni, nedalyvaujant nei tėvams, nei Vaiko teisių apsaugos tarnybai. Vaikai tikino, kad prieš juos buvo vartojamas smurtas, kad pasiaiškinimus parašė diktuojant pareigūnams“, – rodydamas sumušto berniuko nuotraukų fragmentus komentavo Klaipėdos apygardos prokuratūros labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo prokuroras Edvardas Staponkus.

Dėl dviejų pareigūnų veiksmų rugsėjo pradžioje pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau įtarimai jiems dar nepareikšti.

„Klaipėda“ buvo sulaukusi anoniminio telefonu skambučio. Juo teigta, kad neteisėtoje apklausoje dalyvavo ir policijoje dirbantis Andriaus tėvas. Tačiau E.Staponkus tikino, jog tokių davinių nėra.

Prie jūros nebuvo

Iš pradžių prisipažinę, kad su Andriumi buvo prie jūros ir jį mušė, antroje apklausoje, kuri vyko pagal reikalavimus, abu dvylikamečiai kategoriškai paneigė, kad tądien buvo prie jūros.

Jų parodymus esą patvirtino ir kiti A.Davydovo draugai, kurie prisipažino liepos 16-ąją su juo buvę prie jūros. E.Staponkaus teigimu, į Girulius Andrius vyko su vyresnėmis mergaitėmis ir artimiausiu savo draugu. Vaikai esą liudijo, kad berniukas elgėsi labai neatsakingai, skubėjo maudytis į audringą jūrą, jį esą du kartus reikėjo ištempti į krantą.

Galiausiai Andriaus draugai nusprendė eiti maudytis, tačiau berniukui prigrasino likti ant kranto.

Vaikai maudėsi apie 10 minučių. Po to jie grįžo į kopas, kur pasigedo Andriaus. Draugo palaukę dar kelias minutes, vaikai pastebėjo šurmulį. Tuomet jie suprato, kad ten gaivinamas A.Davydovas.

Manoma, kad draugams besimaudant Andrius paėjėjo toliau ir taip pat įbrido į jūrą.

Mėlynės atsirado gaivinant

E.Staponkus teigė, kad pavyko rasti du liudytojus iš Panevėžio. Vienas jų tikino Andrių ištraukęs iš jūros, o kitas jį pirmasis puolęs gaivinti.

„Klaipėda“ rašė, kad įtarimai, jog Andrius gali būti nužudytas, pirmiausiai kilo jo motinai Dianai Davydovai. Esą jai per laidotuves ekspertai ant berniuko kaklo parodė smaugimo žymes.

„Tokie požymiai atsirado vaiką gaivinant. Nustatyta, kad jo kaklo oda buvo tempiama, kad geriau išryškėtų vena, į kurią buvo būtina suleisti adrenaliną. Be to, ant veido buvo dedama gaivinimo kaukė, bet apatinis žandikaulis ėmė stingti, todėl ji buvo stipriai spaudžiama“, – sakė prokuroras.

Surinkta medžiaga esą leidžia konstatuoti, kad, vaiko kūną ištraukus iš jūros, ant jo kraujosruvų nebuvo, jos atsirado tik pradėjus gaivinti ir atvažiavus medikams.

E.Staponkaus sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl mažamečio mirties priežasties nustatymo ir konstatuoti, kad jis nuskendo, D.Davydova per dvi savaites gali apskųsti Klaipėdos apygardos vyriausiajam prokurorui.

Tačiau moters ketinimų nepavyko sužinoti, nes vakar jos mobilusis telefonas buvo išjungtas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

2 komentarai į "Tyrimas: vaikas pats kaltas"

  1. Žiauru

    😯 Na nieko sau…Per visas televizijas nespėliodami teigė, kad vaikas pirma pasmaugtas, o tik po to įmestas į jūrą, o dabar…Tai negi normalių ekspertų neliko Lietuvoje ? 😡

  2. skaitytoja

    Tyrimo rezultatas apsisuko 360 laipsniais.Kodėl? Atsakymas vienas:vieno iš kartu buvusių berniukų tėvas -policininkas.Manau tuo viskas ir pasakyta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.