2007-ieji: pergalės, permainos, nusivylimai

KREPŠINIS.
* Eurolygoje „Žalgiris” iškovojo vos 2 pergales ir patyrė 12 nesėkmių.

* LKF taurę, nugalėjęs „Lietuvos rytą”, iškovojo „Žalgiris”.

* Per ULEB taurės finalą „Lietuvos rytas” nusileido Madrido „Real”, tačiau iškovojo teisę žaisti Eurolygoje.

* Per BBL čempionato finalą „Lietuvos rytas” nugalėjo „Žalgirį” ir tapo čempionais.

* Eurolygos čempionais tapo Atėnų „Panathinaikos” (Graikija) klubas su Ramūnu Šiškausku ir Robertu Javtoku.

* LKL finalo serijoje rezultatu 4:2 „Žalgiris” įveikė „Lietuvos rytą”.

* Klivlendo „Cavaliers” su Žydrūnu Ilgausku NBA finalo serijoje 0:4 pralaimėjo San Antonijaus „Spurs” krepšininkams.

* Lietuvos kurčiųjų rinktinė tapo pasaulio čempione.

* R.Šiškauskas „Panathinaikos” iškeitė į CSKA.

* Marcusas Brownas pasirašė sutartį su „Žalgiriu”.

* VDU apgynė Europos universitetų čempionų vardą.

* Lietuvos studentų rinktinė tapo pasaulio universiados čempionais.

* Per Europos čempionatą Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius ir pateko į Pekino olimpines žaidynes, o naujaisiais čempionais tapo Rusijos krepšininkai.

* Po nesėkmingų klajonių NBA Šarūnas Jasikevičius grįžo į Europą ir pasirašė sutartį su „Panathinaikos”.

* Saulius Štombergas baigė profesionalo karjerą ir pradėjo žaisti NKL lygoje, Palangos „Naglio-Adakrio” ekipoje.

* „Žalgiris” nutraukė sutartį su ilgamečiu legionieriumi Tanoka Beardu.

* Geriausiu Lietuvos metų sportininku išrinktas R.Šiškauskas.

* Treneriai Algirdas Paulauskas ir Alfredas Vainauskas pasitraukė iš moterų rinktinės ir Vilniaus TEO komandos.

FUTBOLAS

* Lietuvos rinktinei 2008 metų Europos čempionato atrankos turnyras buvo vienas sėkmingiausių per visą šalies futbolo istoriją. „Euro-2008” atrankos ciklas baigtas dviem puikiomis pergalėmis rezultatu 2:0 Kaune prieš ukrainiečius ir Tbilisyje prieš gruzinus.

* Rinktinės kapitonas Tomas Danilevičius antrus metus iš eilės išrinktas geriausiu Lietuvos futbolininku. Jis tapo rezultatyviausiu visų laikų šalies nacionalinės komandos žaidėju – 13 įvarčių.

* Lietuvos čempionų titulą apgynė „Kaunas”, šalies pirmenybes laimėjęs aštuntą kartą per pastaruosius 9 metus. Tai – šalies rekordas.

* Europoje sėkmingiausiai rungtyniavo Vilniaus „Vėtros” klubas, iškopęs į Intertoto turnyro trečiąjį etapą. „Kaunas” nesugebėjo įveikti Čempionų lygos pirmojo atrankos barjero, o Panevėžio „Ekranas” ir Marijampolės „Sūduva” iš UEFA taurės varžybų pasitraukė po antrojo atrankos etapo.

LENGVOJI ATLETIKA

* Po 37 iš eilės iškovotų pergalių per įvairias varžybas Virgilijus Alekna per pasaulio lengvosios atletikos čempionato disko metimo varžybas liko be medalio.

* Per pasaulinę universiadą lengvaatletė Viktorija Žemaitytė tapo septynkovės čempione. Pirmąją vietą ji iškovojo ir per Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionatą.

* V.Alekna tapo devintuoju pasaulio sportininku, kuriam suteiktas UNESCO Sporto čempiono titulas.

GRAIKŲ-ROMĖNŲ IMTYNĖS

* Mindaugas Ežerskis iškovojo pasaulio vicečempiono titulą.

* Valdemaras Venckaitis per pasaulio ir Europos pirmenybes pelnė bronzos medalius.

DVIRAČIŲ SPORTAS

* Edita Pučinskaitė tapo „Giro d’Italia” lenktynių nugalėtoja.

* Lietuvos dviračių sporto federacija iš šalies rinktinės pašalino Klaipėdos dviratininkus ir nusprendė išformuoti nacionalinę komandą, kuri be pajėgiausių narių iš uostamiesčio net nemėgino iškovoti kelialapio į Pekino olimpines žaidynes.

ŠIUOLAIKINĖ PENKIAKOVĖ

* Edvinas Krungolcas tapo pasaulio taurės nugalėtoju, o Andrejus Zadneprovskis finale užėmė trečiąją vietą.

* Laura Asadauskaitė per planetos pirmenybes pelnė bronzos apdovanojimą.

IRKLAVIMAS

* Mindaugas Griškonis tapo Europos vicečempionu ir iškovojo „sidabrą” per pasaulio jaunimo pirmenybes.

KANOJŲ IRKLAVIMAS

* Jevgenijus Šuklinas tapo Europos čempionu, o per pasaulio pirmenybes užėmė trečiąją vietą.

* Raimundas Labuckas ir Tomas Gadeikis tapo Europos čempionais ir pasaulio pirmenybių trečiosios vietos laimėtojais.

BAIDARIŲ IRKLAVIMAS

* Vytautas Vaičikonis tapo planetos vicečempionu.

BOKSAS

* Daugirdas Šemiotas iš pasaulio pirmenybių grižo su bronzos medaliu.

SPORTINIAI ŠOKIAI

* Arūnas Bižokas ir Edita Daniūtė pirmą kartą tapo Europos čempionais. E.Daniūtei pagimdžius vaiką pora iširo.

KARATĖ

* Donatas Imbras tapo Europos čempionu ir pasaulio vicečempionu.

* Raimundas Paškauskas iškovojo Europos pirmenybių „auksą”.

* Inga Mikštaitė tapo Europos vicečempione.

* Margarita Čiuplytė, Darius Gudauskas, Mindaugas Pavilionis, Vytautas Kalvaitis, Lukas Kubilius, Orestas Procas, Vytas Viščius per Europos pirmenybes laimėjo „bronzą”.

ŠACHMATAI

* Viktorija Čmilytė tapo Europos greitųjų šachmatų čempione, o per žaibo varžybas užėmė trečiąją vietą.

STALO TENISAS

* Rūta Paškauskienė tapo Europos mišrių dvejetų čempione.

TENISAS

* Perspektyviausias Lietuvos tenisininkas – septyniolikmetis Ričardas Berankis laimėjo atvirojo JAV teniso čempionato jaunių vienetų varžybas, triumfavo per neoficialų pasaulio jaunių teniso čempionatą (Orange Bowl Tennis Championships 2007) Floridos valstijoje (JAV), o metus baigė dviguba pergale per jaunių „21 Copa Mundial Yucatan” turnyrą Meksikoje, kur laimėjo ir vienetų, ir dvejetų varžybas.

Po šių pergalių jaunasis Lietuvos tenisininkas sezoną baigė būdamas pirmojoje pajėgiausių jaunių (iki 18 metų) planetos tenisininkų reitingo vietoje.

* Šiaulių teniso mokyklos auklėtinė Iveta Dapkutė laimėjo neoficialųjį pasaulio jaunių keturiolikmečių čempionatą – tarptautinį turnyrą (Junior Orange Bowl 46th Intl. Tennis Championships) Floridos valstijoje (JAV).