Bhutto palaikai nuskraidinti į gimtąjį kaimą laidoti

Pakistano opozicijos lyderės Benazir Bhutto (Benazir Bhuto), kurios nužudymas išprovokavo vieną didžiausių krizių šalyje per visą jos 60 metų istoriją, palaikai penktadienį buvo atvežti į jos šeimos kaimą laidoti.
B.Bhutto nužudymas ketvirtadienį, po rinkimų mitingo Ravalpindžio mieste, išprovokavo smurto bangą, pirmiausia – jos gimtojoje Sindho provincijoje, ir sustiprino nuogąstavimus, kad sausio 8-ąją paskirti rinkimai, per kuriuos Pakistane turi būti grąžintas civilinis valdymas, gali būti atidėti.

Branduolinį ginklą turinčiame Pakistane prasidėjus trijų dienų gedulo periodui, po smurto protrūkio, vyriausybė nurodė uždaryti visas mokyklas, firmas ir bankus.

Tūkstančiai gedėtojų susirinko B.Bhutto gimtajame kaime, į kurį buvusios premjerės palaikai buvo atskraidinti kariniu lėktuvu. Ją paskutinėje kelionėje lydi jos vyras Asifas Ali Zardari (Asifas Alis Zardaris) ir trys poros vaikai.

B.Bhutto palaikus greitosios pagalbos automobiliu vežant į šeimos namus, susirinkę žmonės verkė ir aimanavo.

54 metų B.Bhutto tikėjosi, kad daugybė jos šalininkų tarp neturtingųjų pakistaniečių padės jai per rinkimus, kurie turi stabilizuoti su islamistų smurtu kovojančią šalį, trečią kartą ateiti į valdžią.

Tačiau jai išvykstant iš rinkimų kampanijos mitingo šalies šiaurėje esančiame Ravalpindžio mieste ir mojant šalininkams pro šarvuoto automobilio stoglangį, mirtininkas šovė jai į kaklą, o tada susisprogdino. Per sprogimą žuvo maždaug 20 žmonių.

Įpykusiems gyventojams penktadienį išėjus į visos šalies miestų gatves, buvo nužudyta mažiausiai 10 žmonių. Protestuotojai taip pat blokavo kelius ir padeginėjo automobilius, sakė pareigūnai.

Pietinėje Sindho provincijoje – B.Bhutto politiniame bastione – buvo nužudyti mažiausiai keturi žmonės, pietiniame Karačio mieste – keturi, o rytiniame Lahoro mieste – dar mažiausiai du žmonės, sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovas Javedas Cheema (Džavidas Čima).

„Žuvusiųjų per neramumus po Bhutto mirties skaičius yra 10; daugiausiai (žmonių nužudyta) Sindho provincijoje”, – sakė atstovas ir pridūrė, kad dar dešimtys žmonių per šį smurto protrūkį buvo sužeisti.

Lahoro gatvėse matėsi padegtos parduotuvės ir mašinos, aidėjo pavieniai šūviai. Karačyje protestuotojai sudegino mažiausiai 70 automobilių, tarp jų – 35 sunkvežimius su kviečiais; protestuotojams blokavus daugelį gatvių buvo uždarytos visos benzino kolonėlės.

Baimindamiesi smurto atsinaujinimo šalies šiaurės vakaruose esančiame Svato slėnyje, kurį pastaruoju metu krečia tarpkonfesinė nesantaika, pareigūnai įvedė komendanto valandą.

1988-aisiais, būdama vos 35 metų amžiaus, B.Bhutto tapo pirmąja demokratiškai į premjero postą išrinkta moterimi visame musulmoniškajame pasaulyje. 1990-aisiais ji buvo nušalinta, 1993-iaisiais – vėl perrinkta, o 1996-aisiais – vėl nušalinta dėl kaltinimų korupcija, kurie, pasak jos, buvo politiškai motyvuoti.

Ji su savo vyru susilaukė sūnaus Bilawalo (Bilavalo), kuriam dabar 19 metų, ir dviejų dukterų: Bakhtawar (Bachtavar), kuriai – 17, ir Aseefos (Asifos), kuriai – 14 metų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.