Kitąmet „flyLAL Group“ investicijoms skirs 122 mln. litų

Lietuvos kapitalo įmonių grupė „flyLAL Group“, įsteigusi ir valdanti septynias aviacijos verslo bendroves, šiemet investicijoms iš viso skyrė 264 mln. litų, o kitąmet į savo veiklą planuoja investuoti dar 122 mln. litų. Didžiausia investicijų dalis 2008 m., kaip ir šiemet, numatyta lėktuvams įsigyti.

„Kaip ir buvo planuota, šiemet savo lėktuvų parką papildėme keturiais „Boeing“ orlaiviais, užbaigėme vieno moderniausių Rytų Europoje lėktuvų angaro statybą, investavome į įmonių pertvarką ir darbuotojų mokymą. Kitąmet daugiausia investicijų – apie 95 mln. litų – vėl skirsime lėktuvams įsigyti“, – sako „flyLAL Group“ generalinis direktorius Linas Dovydėnas.

Bendrovės „flyLAL Group“ valdoma įmonė „Aviation assets management“ 2008-aisiais ruošiasi įsigyti dar penkis „Boeing“ lėktuvus. Tarp planuojamų įsigyti – ir „Boeing 757-200“, galintis skraidinti nuo 210 iki 235 keleivių, be tūpimo įveikiantis per 6000 kilometrų atstumą. Orlaivių įsigijimu ir ilgalaike jų nuoma užsiimanti bendrovė „Aviation assets management“ 2009 m. viduryje planuoja turėti net 26 lėktuvus.

2008 m. numatyta ir kitos „flyLAL Group“ bendrovės – UAB „flyLAL Training“ veiklos aktyvi plėtra. Apie 7 mln. litų bus skirta moderniam pilotų ir orlaivių palydovų mokymo centrui įsteigti. „Kai įsigysime ugnies gesinimo ir avarinių veiksmų dūmuose treniruoklį bei realaus skrydžio treniruoklį, atsivers naujos aviacijos specialistų mokymo Lietuvoje galimybes“, – planais dalijosi L. Dovydėnas.

Tai pačiai įmonių grupei priklausančios aviakompanijos „flyLAL – Lithuanian Airlines“ pertvarkai 2008 m. bus išleista apie 10 mln. litų. Ši bendrovė, šiemet atnaujinusi savo lėktuvų parką ir ketinanti jį kitąmet dar labiau išplėsti, 2008 m. reguliariaisiais reisais tikisi skraidinti maždaug 780 tūkst. keleivių – apie 30 proc. daugiau negu šiemet.

Dar tiek pat – 10 mln. litų – 2008 m. numatyta investuoti steigiant įvairias įmones, įsigyjant akcijų.

Patikslinus „flyLAL Group“ akcininkų struktūrą, tiesiogiai, netiesiogiai ir per antrines įmones elektronikos sprendimų įmonė „Fima“ kontroliuoja 30 proc., investicijų „ŽIA valda“ – 45 proc., o įmonė „Sanitex“ – 25 proc. „flyLAL Group“ akcijų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.