Muitinės sulaikytų prekių vertė lapkritį – beveik 400 tūkst. litų

Lietuvos muitinės pareigūnai per šių metų lapkritį sulaikė prekių už beveik 400 tūkst. litų.

Populiariausios nelegaliai gabentos prekės lapkričio mėnesį – cigaretės, kurių sulaikyta daugiau nei 700 tūkst. vienetų už daugiau nei 106 tūkst. litų. Vien Kauno teritorinės muitinės veiklos zonoje dirbantys pareigūnai aptiko beveik 315 tūkst. vienetų cigarečių, kurių vertė – beveik 47 tūkst. litų.

Kitos neteisėtai lapkritį dažniausiai gabentos prekės – automobiliai, plastikiniai langai, ventiliacijų sistemų įranga, tekstilės gaminiai, plieniniai vamzdžiai, autoremonto prekės, PE žarnos, kabeliai, elektriniai siurbliai, prekės, įtariant CITES pažeidimus, prekės, pažeidžiančios intelektinės nuosavybės teises, alkoholis, degalai, vaistai, cukrus, JAV doleriai, viršijantys nustatytą grynųjų pinigų įvežimo sumą nedeklaruojant ir kt.

Paminėtini atvejai, kai įtartinas pašto siuntas vienoje iš tarptautinių siuntų kompanijų Vilniuje tikrinę muitinės pareigūnai sulaikė apie 35 kg egzotiškų narkotikų Catha edulis. Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai savaitę trukusios operacijos metu atskleidė, jog iš Lietuvos šie narkotikai turėjo patekti į JAV ir Kanadą. Tokie narkotikai Lietuvoje sulaikomi pirmą kartą.

Vilniaus teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnai oro uosto poste, įtarę prekės ženklo savininko teisių pažeidimą, sulaikė stambią tuščių stiklinių buteliukų su užrašu „Moschino“ siuntą. Iš viso sulaikyta 11 232 tušti stikliniai buteliukai iš Kinijos, kurie pagaminti pažeidžiant prekės ženklo savininko teises. Bendra prekių vertė yra beveik 18 900 litų.

Nustatę gabenamų prekių ir tikrinimui pateiktų jų dokumentų neatitikimus ar pažeidimus, Lietuvos muitinės pareigūnai per šių metų lapkričio mėnesį surašė 227 prekių sulaikymo protokolus

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , .

1 atsiliepimas į "Muitinės sulaikytų prekių vertė lapkritį – beveik 400 tūkst. litų"

  1. Hageris

    Muitininkų debilumui nėra ribų, nebeišmanydami kaip pasigirti, jie bando nustebinti savo darbo rezultatais, išpūsdami juos iki astronominių skaičių. Gerai, kad nesugalvojo dar sutrinti tų cigarečių ir suskaičiuoti tabako trupinėlių, būtų dar žymiai didesni skaičiai. Bet matyt tokia matematika jau ne jų asiliškoms galvoms. O iš to milijoninio skaičiaus cigarečių tesigauna viso tik 70 dėžių ir jų kaina, muitininkų terminologijoje naudojamais žodžiais sakant kaina akivaizdžiai išpūsta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.