Kompiuterių pardavėjų reklama klaidina, teigia mokesčių inspekcija

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) atkreipia gyventojų dėmesį, kad kompiuterinės technikos pardavėjų reklaminiai teiginiai, jog įsigijus kompiuterį atgaunama 27 proc. sumokėtos sumos, yra netikslūs.

„Žmonės mielai patiki prekeivių pažadais, kad atgaus trečdalį kompiuterio kainos, o po to nemaloniai nustemba, jei jiems grįžta kur kas mažesnė dalis patirtų išlaidų. Tačiau tai nėra kompensacija už kompiuterį, o lengvata sumokėtam pajamų mokesčiui, įsigijus kompiuterį“, – pabrėžia Vilniaus AVMI Vilniaus skyriaus vedėjas Almantas Bakutis.

Vilniaus AVMI primena, kad pajamų mokesčio lengvata įsigijus kompiuterį gali pasinaudoti tik asmenys, tais metais gavę apmokestinamųjų pajamų, tai yra pajamų iš darbo santykių, individualios veiklos ir pan. Gyventojo pajamos yra apmokestinamos 27 arba 15 proc. pajamų mokesčio tarifu.

Lengvatos už įsigytą kompiuterį dydis priklauso nuo tarifo, kuriuo apmokestinamos gyventojo pajamos ir tų pajamų dydžio. Tarkime, gyventojas, kurio mėnesio atlyginimas, neatskaičius mokesčių, yra 1000 litų ir šios pajamos apmokestinamos 27 proc. tarifu, šiemet pirko kompiuterį už 3900 litų. Tokiu atveju, įvertinus jo sumokėtą pajamų mokestį, gyventojui sugrįš 551 litas. Jei gyventojo pajamos yra apmokestinamos 15 proc. tarifu, jam įsigijus kompiuterį už tą pačią kainą, bus grąžinti 306 litai. Tiksli permokos grąžinimo suma paaiškės užpildžius metinę pajamų mokesčio deklaraciją iki 2008 m. gegužės 2 dienos.

Vilniaus AVMI informuoja, kad pagrindiniai (sisteminis blokas, monitorius, klaviatūra, pelė) ir papildomi kompiuterio elementai (spausdintuvas, skaitytuvas (skeneris), internetinė vaizdo kamera, garso kolonėlės, ausinės, mikrofonas) nebūtinai turi būti įsigyjami tuo pačiu metu iš vieno pardavėjo. Išimtis taikoma tik programinei įrangai (Microsoft Windows, Mac OS, Linux ir pan.) – ji turi būti įdiegta į sisteminį bloką. Gyventojas gali kompiuterio dalis pirkti iš skirtingų pardavėjų ir nebūtinai tais pačiais kalendoriniais metais. Tačiau jis privalo informuoti pardavėją (paslaugų teikėją), pateikdamas prašymą apie savo ketinimą pasinaudoti mokestine lengvata.

Maksimali kompiuterio kaina, kuriai taikoma mokestinė lengvata, yra 4000 litų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.