A. Zuoko patvirtintas sostinės bendrasis planas bus taisomas

Vilniaus savivaldybės Bendrojo plano (BP) ir jo sprendimų pagrįstumo bei teisėtumo tyrimo laikinoji komisija nustatė, kad rengiant BP buvo padaryta pažeidimų. Iki 2015 m. galiojantį planą patvirtino tuometinio mero Artūro Zuoko vadovaujama miesto taryba.

Pasak komisijos pirmininko vicemero Evaldo Lementausko, bene daugiausiai ginčų gali kelti klausimas, kaip šiame dokumente turi būti nustatyta pagrindinė tikslinė žemės panaudojimo paskirtis, naudojimo būdas ir pobūdis. Be to, komisija nustatė, jog į galiojantį BP buvo automatiškai perkelta dalis teritorijų planavimo dokumentų, parengtų pagal ankstesnį BP. Ne visoms teritorijoms buvo nustatyti užstatymo aukščio ir intensyvumo parametrai.

Kaip procedūrinį pažeidimą komisija įvertino ir tai, jog galiojančiam BP rengti nebuvo organizuotas konkursas – su tuo sutiko ir Konkurencijos taryba. Be to, galiojantis BP nebuvo įvertintas Korupcijos prevencijos įstatymo nustatyta tvarka, nebuvo sukurta BP sprendinių įgyvendinimo metodika ir stebėsenos tvarka, o teisės aktuose nustatyta pernelyg sudėtinga galiojančio BP keitimo procedūra.

Komisija nustatė, kad galiojantis BP buvo patvirtintas nepakankamai atsižvelgiant į Vilniaus miesto gyventojų pasiūlymus ir prašymus. Tai konstatavo ir patvirtino Vilniaus apskrities viršininko administracija.

„Komisija nustatė, kad buvo padaryta pažeidimų, tad mes privalėsime atsižvelgti į siūlomas išvadas“, – sakė Vilniaus meras Juozas Imbrasas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.