Teismo procesas dėl sąmokslo susprogdinti aukščiausią JAV pastatą žlugo

JAV apygardos teisėja ketvirtadienį paskelbė, kad šešių vyrų, kaltinamų dėl sąmokslo kariauti su Jungtinėmis Valstijomis ir susprogdinti Čikagos dangoraižį „Sears Tower“, teismo procesai buvo neteisingi.
Anksčiau prisiekusieji išteisino dar vieną atsakovą, bet negalėjo susitarti dėl verdiktų kitiems.

Netrukus po to, kai teisėja Joan Lenard (Džoan Lenard) patenkino prašymą dėl neteisingo teismo proceso, kaltintojai sakė, kad ši Majamio byla iš naujo bus svarstoma sausio 7 dieną.

Šis sprendimas yra nepalankus JAV vyriausybei, kuri minėtų asmenų areštą vadino svarbia savo karo su terorizmu pergale.

32 metų Lyglensonas Lemorinas buvo išteisintas dėl kaltinimų dalyvavus sąmoksle padėti užsienio teroristų organizacijoms, įskaitant „al Qaeda“, ir sąmoksle susprogdinti pastatus ir nuversti JAV vyriausybę.

„Tapo aišku, kad prisiekusieji negali priimti verdikto dėl kitų atsakovų“, – sakė J.Lenard.

12 Majamio prisiekusiųjų tarėsi beveik ištisas devynias dienas ir du kartus pasakė teisėjai, kad negali prieiti prie bendros nuomonės dėl visų atsakovams pateiktų kaltinimų.

Atsakovams grėsė kalėjimas iki 70 metų, jei jie būtų buvę nuteisti dėl visų keturių kaltinimų, tarp kurių buvo kaltinimas, kad jie prisiekė būti ištikimi Osamos bin Ladeno islamistų kovotojų tinklui ir rengė sąmokslą susprogdinti FTB pastatus ir 110 aukštų „Sears Tower“, kuris yra aukščiausias dangoraižis Jungtinėse Valstijose.

2006 metų birželį, kai įtariamieji buvo suimti, federaliniai agentai sakė, kad šios grupės planai buvo „veikiau aspiraciniai nei operatyviniai“ ir nekėlė realios grėsmės, nes ji nepalaikė jokių kontaktų su „al Qaeda“ ir neturėjo priemonių išpuoliams įvykdyti.

Gynybos advokatai kaltinimus vadino nesąmone ir sakė, kad visą tą sąmokslą surežisavo ir išprovokavo apmokami FTB informatoriai.

Grupės lyderiu laikomas Narsealas Batiste’as (Narsilas Batistas) liudijo, kad sutiko su informatoriais, kurie apsimetė ryšininkais iš Artimųjų Rytų, kad išviliotų iš jų 50 tūkst. dolerių (118 tūkst. litų) vienai religinei organizacijai.

Kaltintojai sakė, kad bus surengtas naujas teismo procesas. „Tikėtina kad bus išrinkti nauji prisiekusieji“, – sakė prokuroro padėjėjas Richardas Gregorie (Ričardas Gregoris).

Kaltintojai savo argumentus grindė tūkstančiais garso ir vaizdo įrašų, kuriuos padarė informatoriai, įskaitant įrašą, kuriame matyti, kaip vyrai prisiekia remti dėl 2001 metų rugsėjo 11-osios išpuolių kaltinamą „al Qaeda“.

Pasak kaltintojų, N.Batiste’as susimokė su informatoriais įsigyti automatų, raketų paleidimo įtaisą, karinių uniformų, neperšaunamų liemenių bei kitų reikmenų ir sukurti armiją.

Įtariamieji esą norėjo sukelti chaosą – užnuodyti restoranuose indelius druskai ir sprogdinti pastatus.

Minimi septyni vyrai norėjo drauge su „al Qaeda“ vykdyti „misiją, kuri būtų tokia pati ar dar didesnė už rugsėjo 11-osios“ atakas, paskutinį kartą kreipdamasi į prisiekusiuosius sakė kaltintoja Jacqueline Arango (Žaklin Arango).

Ji prašė prisiekusiųjų pademonstruoti, kad JAV vyriausybė norėdama areštuoti įtariamuosius neturi laukti, kol bus sprogdinami pastatai ar šaudomi žmonės.

Tačiau N.Batiste’o advokatė vadino jį tariamu religiniu lyderiu, kuriam trūko intelekto ir pinigų, o du FTB informatorius ne kartą pavadino „sukčiumi Nr. 1“ ir „sukčiumi Nr. 2“.

Pasak jos, N.Batiste’as paprasčiausiai bandė gauti pinigų, tam, kad aptriušusį sandėlį skurdžiame Majamio rajone paverstų bendruomenės susirinkimų vieta.

Atsakovai tą sandėlį vadino šventykla ar ambasada ir mokėsi jame kovos menų bei studijavo religinius tekstus.

Keli atsakovai dirbo mažoje statybos firmoje, kuriai vadovavo N.Batiste’as, ir prisidėjo prie jo pastangų įkurti „Maurų mokslo šventyklos“ sektą, kurios mokyme suplakti islamas, budizmas, krikščionybė, masonystė, gnosticizmas ir daoizmas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.