Vyriausybė pradėjo rengti ilgalaikę pedagogų atlyginimų didinimo programą

Daliai Lietuvos mokytojų antradienį pradėjus trijų dienų streiką, Vyriausybė pradėjo rengti ilgalaikę pedagogų atlyginimų didinimo programą.
Antradienį Vyriausybė surengtas pirmasis ši programą rengsiančios darbo grupės posėdis.

Kaip pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba, programa apima laikotarpį iki 2011 metų ir darbo užmokestis vidutiniškai turėtų kilti 30 procentų. Iš viso tam reikėtų beveik 1 milijardo litų.

Prognozuojama, kad 2011 metais mokytojų vidutinis atlyginimas siektų 3215 litų. 2008 metais vidutinis mėnesinis darbo užmokestis numatomas 2137 litai, 2009 metais – 2298 litai, 2010 metais – 2463 litai.

Posėdyje dalyvavęs premjeras Gediminas Kirkilas atkreipė dėmesį, kad ypač didelė problema yra jaunų mokytojų atlyginimas, kuris šiuo metu siekia 863-1311 litų.

Pagal siūlomą darbo užmokesčio augimo modelį, nuo 2008 metų rugsėjo 1 dienos, įvedus etatinį apmokėjimą mokytojų, kuriems nesuteiktos kvalifikacinės kategorijos ir kurie turi iki 3 metų pedagoginio darbo stažą, vidutinis darbo užmokestis bus 1740 litų.

Ilgalaikėje pedagogų darbo užmokesčio kėlimo programoje taip pat numatoma, kad per 3 metus turi būti pasiekta, jog mažiausiai uždirbančių mokytojų vidutinis mėnesinis darbo užmokestis būtų ne mažesnis nei šalies vidutinis mėnesinis darbo užmokestis, t.y. 2640 litų.

Premjero sudaryta darbo grupė turi parengti ilgalaikės pedagogų darbo užmokesčio didinimo programos projektą iki 2008 metų kovo 1 dienos.

Beje, anot pranešimo, darbo grupėje yra ir streikus organizuojančios atskilusios švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Aleksas Bružas, tačiau jis į antradienio posėdį neatvyko.

Mažu darbo užmokesčiu nepatenkintiems mokytojams pradėjus streiką, antradienį pamokos nevyko maždaug 100 Alytaus miesto, Akmenės rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Mažeikių rajono, Palangos miesto, Plungės rajono, Telšių rajono ir Zarasų rajono ugdymo įstaigų.

Pedagogai atėjo į mokyklas, tačiau pamokų nevedė.

Įspėjamuosius streikus pedagogai ėmė rengti dar lapkričio mėnesį. Jų banga nusirito per Žemaitijos ir kai kurias kitų Lietuvos regionų mokyklas. Tuomet streikuojantys mokytojai nevesdavo kelių pirmųjų pamokų.

Streikuojantys pedagogai reikalauja nedelsiant padidinti atlyginimus 20 proc., o nuo sausio 1 dienos juos pakelti dar 30 proc., taip pat reikalaujama parengti ilgalaikę pedagogų darbo užmokesčio didinimo programą.

Tačiau Vyriausybė planuoja, kad nuo kitų metų sausio 1 dienos mokytojams ir visiems kitiems pedagoginiams darbuotojams atlyginimai bus pakelti 15 proc., o nuo 2008 metų rugsėjo 1-osios – 5 proc.

Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga šiuo metu yra skilusi, jos pirmininkais prisistato du žmonės – A.Bružas ir Rūta Osipavičiūtė. Pastaroji pirmininke buvo išrinkta šį rudenį, tačiau A.Bružas ir jo šalininkai užprotestavo rinkimų teisėtumą ir dabar šis ginčas sprendžiamas teisme.

Streikus mokyklose organizuoja A.Bružą remianti profsąjungos dalis, o likusieji pedagogai geresnių sąlygų linkę siekti derybų keliu.

Statistikos departamento duomenimis, šių metų antrą ketvirtį vidutinis mokytojo atlyginimas siekė 1793 litus, atskaičius mokesčius pedagogai vidutiniškai gauna 1345 litus. Vidutinis atlyginimas Lietuvoje – 1826 litai, atskaičius mokesčius – 1367 litai. Mokytojai savo atlyginimus vadina neadekvačiai mažais, nes minėtas sumas esą gauna tik vyresni pedagogai ir ne už vieną, o už pusantro ar daugiau etatų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Vyriausybė pradėjo rengti ilgalaikę pedagogų atlyginimų didinimo programą"

  1. cha

    dabar tik teikesi padeti uzpakalius ant kedziu, o kada teiksis sumastyti, ka daryti, kiek kelti ir kada kelti (ir is viso, neaisku, ka nutars, jei is viso ka nors nutars…) ar tik saukstai ne po pietu

  2. atrodo, kad

    jie nesimoke matematikos, jei taip skaiciuoja… nors ne laikas skaiciuoti kaip kurmiui, kai vyksta streikai, manau jau laikas (kuris buvo mazu maziausiai pernai) kelti algas

  3. Prijaucianti

    Na jau jie tikrai juokingai skaiciuoja. Zinau, kad mokytojas be kvalifikacines kategorijos dirbdamas 1.5 etato turi 1335 i rankas. o kad dar ta kategorija gautu, tai turi nueiti kryziaus kelius. Mokytojas metodininkas gauna i rankas 1800! O kiek ten gauna musu statybininkai ir suvyrintojai dabar? (nuo 2500?) o kuri universiteta jie baige? kiek metu mokesi? Ei, pedagoges, persikvalifikuokite i suvirintojas. po tokio darbo jus jau mokate daryti bet ka 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.