Premjeras už streikuojančių mokytojų nugarų regi „politines jėgas”

Premjeras Gediminas Kirkilas už streikuojančių mokytojų nugarų įžvelgia „politines jėgas”, bet jų neįvardija.
„Streikai, kuriuos agituoja atskilusi profsąjunga, manau yra inspiruojami didelių ambicijų ir kai kurių politinių jėgų”, – interviu Lietuvos radijui antradienį sakė G.Kirkilas.

Dalis Lietuvos mokytojų antradienį pradėjo trijų dienų streiką, reikalaudami didinti jų atlyginimus.

Tą pat dieną Vyriausybėje į pirmą posėdį susirinko darbo grupė, rengsianti ilgalaikę mokytojų darbo užmokesčio didinimo programą.

Parengti tokią programą susitarė Švietimo ir mokslo ministerijos bei mokytojų profesinių sąjungų atstovai.

Protesto akcijas rengiančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos dalies vadovas Aleksas Bružas BNS patvirtino, kad antradienį pamokos nevyko maždaug 100 Alytaus miesto, Akmenės rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Mažeikių rajono, Palangos miesto, Plungės rajono, Telšių rajono ir Zarasų rajono ugdymo įstaigų.

Pedagogai atėjo į mokyklas, tačiau pamokų nevedė.

Prezidentas Valdas Adamkus praėjusią savaitę kreipėsi į streikuojančius pedagogus, prašydamas juos susilaikyti nuo ilgalaikių streikų ir tęsti dialogą su Vyriausybe.

Įspėjamuosius streikus pedagogai ėmė rengti dar lapkričio mėnesį. Jų banga nusirito per Žemaitijos ir kai kurias kitų Lietuvos regionų mokyklas. Tuomet streikuojantys mokytojai nevesdavo kelių pirmųjų pamokų.

Streikuojantys pedagogai reikalauja nedelsiant padidinti atlyginimus 20 proc., o nuo sausio 1 dienos juos pakelti dar 30 proc., taip pat reikalaujama parengti ilgalaikę pedagogų darbo užmokesčio didinimo programą.

Tačiau Vyriausybė planuoja, kad nuo kitų metų sausio 1 dienos mokytojams ir visiems kitiems pedagoginiams darbuotojams atlyginimai bus pakelti 15 proc., o nuo 2008 metų rugsėjo 1-osios – 5 proc.

Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga šiuo metu yra skilusi, jos pirmininkais prisistato du žmonės – A.Bružas ir Rūta Osipavičiūtė. Pastaroji pirmininke buvo išrinkta šį rudenį, tačiau A.Bružas ir jo šalininkai užprotestavo rinkimų teisėtumą ir dabar šis ginčas sprendžiamas teisme.

Streikus mokyklose organizuoja A.Bružą remianti profsąjungos dalis, o likusieji pedagogai geresnių sąlygų linkę siekti derybų keliu.

Statistikos departamento duomenimis, šių metų antrą ketvirtį vidutinis mokytojo atlyginimas siekė 1793 litus, atskaičius mokesčius pedagogai vidutiniškai gauna 1345 litus. Vidutinis atlyginimas Lietuvoje – 1826 litai, atskaičius mokesčius – 1367 litai. Mokytojai savo atlyginimus vadina neadekvačiai mažais, nes minėtas sumas esą gauna tik vyresni pedagogai ir ne už vieną, o už pusantro ar daugiau etatų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Premjeras už streikuojančių mokytojų nugarų regi „politines jėgas”"

  1. ****

    Ar Jūs suprantate ką reiškia tie 15% ir 5% kai šiemet infliacija siekia beveik 10 %, tiek pat bus ir kitais metais. Tai kas iš mūsų algų liks? 11% kelia atlyginimus visiems biudžetininkams ir mums numeta tik varganus 4%. Tai grynais ir 50 Lt neišeina. Aš siūlau nesižeminti dėl tokios sumos ir visiems atsisakus, paaukoti ją pavyzdžiui, semo nariams kanceliarinėms išlaidoms.

  2. NUSIBODO

    kada visi baigs politikuoti ir galu gale ims didinti atlyginimus, o ne malti s… ir tempti guma?

  3. Nieko naujo

    Komunistai ir savo viešpatavimo zenite, visada kažką jautė už savo nugarų, kažkokias kažkieno rezgamas pynkles. Nieko nuostabaus,kad tas jausmas išliko iki mūsų dienų. Kai aplinkybės verčia – komunistai „priešą” visada suranda. Ir visada lieka teisūs ir nepakaltinami. Kaip tarybinis krikštolas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.