REWE grupė žengia į Lietuvos ir Latvijos rinkas su „Coopernic“ konsorciumu

Praėjus vos 18 mėnesių po „Coopernic“, pirmojo nepriklausomų Europos prekybos koncernų konsorciumo, įkūrimo, REWE grupė (Vokietija), „Colruyt“ (Belgija), „Conad“ (Italija), „Coop“ (Šveicarija) ir „E.Leclerc“ (Prancūzija) jau skaičiuoja pirmąjį pelną. Sudaryti daugianacionaliniai prekybos susitarimai su daugiau kaip 100 tiekėjų. Penki partneriai pastebimai sustiprino savo pozicijas tarptautinėje mažmeninės prekybos rinkoje. Bendra „Coopernic“ apyvarta 17,5 tūkst. parduotuvių aštuoniolikoje Europos šalių viršijo 100 mlrd. eurų.

Įsigijusios 80 proc. IKI akcijų, prekybos grupės REWE, „Colruyt“, „Conad“, „Coop“ ir „E.Leclerc“ perėmė kontrolinį Lietuvos prekybos tinklo akcijų paketą. 1992 metais įmonę įsteigusi Ortizų šeima valdys likusius 20 proc. IKI akcijų. IKI grupė Lietuvoje ir Latvijoje valdo 209 šiuolaikiškus prekybos centrus (atskirų parduotuvių prekybos plotas siekia iki 2 850 m2) ir, turėdama 18 proc. rinkos, užima antrą vietą Lietuvoje. Apyvarta, palyginti su ankstesniais metais, padidėjo maždaug 30 proc. iki 635 mln. eurų. IKI grupė šiuo metu turi apie 7,7 tūkst. darbuotojų ir Baltijos maisto prekybos rinkoje užima trečią vietą. Be to, grupė vidutinės trukmės laikotarpiu planuoja žengti į Estijos rinką.

Maisto prekyba – vienas iš pagrindinių Baltijos šalių augimo „variklių“. Lietuvoje prekybos centrų valdoma rinkos dalis šiuo metu siekia 26,5 proc. arba 1,2 mlrd. eurų, ir iki 2011 metų padidės iki daugiau kaip 28 procentų. Ekspertų prognozėmis, išlaidos maistui ir gėrimams minėtu laikotarpiu padidės daugiau kaip 50 procentų.

1927 m. Kelne įsteigta REWE grupė (REWE, „toom“, „Penny“, „toom BauMarkt“, „ProMarkt“, „AtlasReisen“, „DER-Reisebüros“, „ITS“ ir „Dertour“) yra viena iš pirmaujančių Europos prekybos ir turizmo operatorių. Grupės, kuri turi 270 tūkst. darbuotojų ir 14 šalių valdo 12 tūkst. parduotuvių, metinė apyvarta siekia 43,5 mlrd. Eurų. Apie 30 proc. grupės apyvartos tenka užsienio rinkoms.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.