Lenkijos diplomatijoje – sovietinės Maskvos mokyklos auklėtiniai

Lenkijos užsienio reikalų ministerijoje dirba 300-400 žmonių, kurie sovietiniais laikais baigė Maskvos diplomatinę mokyklą ir kurie sudaro beveik pusę šalies karjeros diplomatų, rašo dienraštis „Rzeczpospolita”.
Dienraštis nurodo, jog Lenkijos diplomatijos tarnyboje dirba maždaug 4 tūkst. žmonių, kurių tik 800 turi diplomatinį rangą. Beveik pusė jų yra baigę Maskvos tarptautinių santykių institutą.

2006 metų pradžioje, kai Lenkijos premjeras buvo Jaroslawas Kaczynskis (Jaroslavas Kačynskis), visi šios mokyklos absolventai buvo įtraukti į asmenų, turinčių netekti aukštų postų Užsienio reikalų ministerijoje, sąrašą. Po kelių mėnesių ministerijoje prasidėjo diplomatų atleidimai ir perkėlimai į žemesnes pareigas.

Tuometinis užsienio reikalų ministras Pawelas Kowalis (Pawelas Kowalis) minėtam laikraščiui sakė, kad šios mokyklos absolventai negali Užsienio reikalų ministerijoje turėti jokių privilegijų, tačiau pabrėžė, jog tarp jų yra keli aukštos kvalifikacijos diplomatai.

Dabartinis užsienio reikalų viceministras Ryszardas Schnepfas (Ryšardas Šnepfas) mano, jog niekas negali būti diskriminuojamas vien todėl, kad baigė tą ar kitą mokyklą, ir pridūrė, jog, pasak diplomatijos vadovo Radislawo Sikorskio (Radislavo Sikorskio), vienintelis kriterijus parenkant kadrus turi būti profesionalumas ir ištikimybė tėvynei.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.