Paskutinis „Atlanto” akordas nebuvo skambus

Šeštadienį Vilniuje Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ketvirtfinalio rungtynėmis tarp „Šiaulių” ir Klaipėdos „Atlanto” komandų mūsų šalyje baigėsi oficialus futbolo sezonas.

ŠIAULIAI – ATLANTAS 3:2 (0:0, 1:1; 2:1)

2007 m. lapkričio 24 d. Vilniaus „Sportimos” maniežas. 100 žiūrovų. Teisėjai: G. Mažeika, S. Dirda, D. Vilutis (visi iš Kauno). Įvarčiai: 49 min. V. Šilėnas – 1:0, 71 min. D. Ramonas – 1:1, 99 min. V. Lapeikis (iš baudinio) – 2:1, 104 min. V. Viktoravičius – 3:1, 109 min. D. Navikas – 3:2.

„Šiauliai”: I. Lukovičas, A. Garuckas (nuo 82 min. – E. Pčelenskis), A. Oriolas (nuo 98 min. – Tshyhanenka), D. Lunskis (kapitonas), M. Kuklys (nuo 80 min. – G. Timinskas), G. Juodeikis, M. Lukoševičius (nuo 61 min. – G. Butavičius), V. Šilėnas (nuo 105 min. – E. Jasaitis), V. Lapeikis (70 min. įspėtas), V. Viktoravičius, V. Raskovas.

„Atlantas”: A. Lekevičius, P. Šarūnas (114 min. įspėtas), B. Nesterenka (80 min. įspėtas), D. Ramonas (82 min. įspėtas), A. Petreikis (kapitonas), D. Navikas, J. Deličius, D. Surblys (nuo 105 min. – K. Henrique), Dž. Toresas, R. Žvingilas (nuo 63 min. – M. Daunoravičius, 83 min. įspėtas), Ž. Butkus (nuo 113 min. – R. Maciulevičius).

Abu klubai, nesėkmingai pasirodę A lygos čempionate, visas viltis dėjo į šias rungtynes, kurios net du kartus buvo nukeltos.

Tie nukėlimai abiem klubams turėjo neigiamos įtakos. Tačiau daugiau problemų turėjo uostamiesčio klubas, likęs be pagrindinių vidurio gynėjų. Žinia, kroatas I. Begičius išvyko į gimtinę atostogauti, o K. Gnedojus turėjo praleisti rungtynes Vilniuje dėl geltonų kortelių pertekliaus. Trūko ir dar dviejų kroatų – puolėjų L. Aničičiaus ir H. Gudelj.

Nepaisant šių netekčių atlantiečiai rungtynes pradėjo užtikrintai ir jau 3 min. galėjo pasižymėti D. Navikas. Tačiau jo smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į skersinį. 22 min. prie šiauliečių vartų buvo labai karšta – „Šiaulių” futbolininkams teko atremti net kelis iš eilės pavojingus klaipėdiečių smūgius.

Iki pertraukos įsiminė tik viena šiauliečių ataka, kurią stipriu smūgiu bandė užbaigti komandos kapitonas D. Lunskis. Kamuolį po jo smūgio į kampinį nukumščiavo „Atlanto” vartininkas A. Lekevičius.

Antro kėlinio pradžioje atlantiečiai turėjo dar dvi puikias progas pasižymėti. Tačiau Dž. Toreso ir R. Žvingilo smūgiai nepasiekė tikslo.

Neišnaudotos progos „Atlantui” brangiai kainavo – 49 min. šiaulietis V. Šilėnas smūgiu iš 10 metrų atstumo išvedė savo komandą į priekį – 1:0.

Atlantiečiai po praleisto įvarčio per daug nepanikavo ir aktyviai siekė išlyginti rezultatą. Tai jiems pavyko padaryti 71 min. po klastingo D. Ramono smūgio.

Šis rezultatas išsilaikė iki antro kėlinio pabaigos. Tad teko rungtynes pratęsti.

Per pratęsimą „Atlanto” gynyboje atsivėrė „žaizdos”. Iš pradžių baudinį uždirbo gynėjas B. Nesterenka, o vėliau gynėjai pražiūrėjo V. Viktoravičiaus prasiveržimą, ir rezultatas tapo 3:1 „Šiaulių” naudai.

109 min. D. Navikui pavyko tik sušvelninti rezultatą – 3:2.

Po rungtynių „Atlanto” vyriausiasis treneris V. Lekevičius prisipažino, kad labai bijojo pratęsimo: „Per pagrindinį laiką privalėjome laimėti. Susikūrėme gausybę progų, bet jų nerealizavome. Pratęsimas nieko gero mums nežadėjo. Žaidėjai ant dirbtinės dangos per 90 min. tiek „prisivalgė”, kad per pridėtą laiką atrodė pavargę. Tam įtakos turėjo ne tik neįprasta maniežo danga, bet ir pasiruošimas „ilgiausioms” šio sezono rungtynėms.”

Taigi „Šiauliai”, šiemet pirmą kartą nugalėję „Atlantą”, pateko į LFF taurės turnyro pusfinalį. Dar anksčiau kelialapius į šio etapo varžybas iškovojo Kauno „FBK Kaunas”, Vilniaus „Vėtra” ir Panevėžio „Ekranas”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .