Suabejota policijos mokyklos viršininko munduro švara

Generalinė prokuratūra artimiausiu metu ketina atnaujinti ikiteisminį tyrimą dėl Klaipėdos policijos mokyklos viršininką gelbėjusių patrulių veiklos.

Prokuratūra sieks nustatyti, ar uostamiesčio policijos Patrulių rinktinės viršila Saulius Ivanauskas bei Viešojo saugumo tarnybos prie VRM būrio vadas Giedrius Bruzgys, tirdami avarijos, į kurią pateko tarnybinis Klaipėdos policijos mokyklos automobilis, aplinkybes, nepiktnaudžiavo tarnyba. Pasak generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus atstovės Vilmos Žemaitytės, sprendimas, kam bus patikėta atnaujinti šį tyrimą, gali būti priimtas dar šią savaitę. „Teoriškai yra įmanoma, kad byla gali būti grąžinta ir uostamiesčio prokuratūrai, o gal ją tirs ir pati Generalinė prokuratūra“, – teigė V.Žemaitytė.

Klaipėdos policininkai po šių metų birželio 1-ąją uostamiestyje įvykusios avarijos, per kurią buvo apgadintas Klaipėdos policijos mokyklos tarnybinis automobilis, buvo įtarti savo tarnybiniuose pranešimuose nurodę tikrovės neatitinkančias aplinkybes, todėl jų veiksmuose įžvelgtini nusikaltimo požymiai. Šios avarijos liudininkai teigė, kad tarnybinę „Audi 100“ galėjo vairuoti neblaivus policijos mokyklos viršininkas Viktoras Liaudanskas. Buvo spėta, kad jis sukėlė avariją, o kaltę prisiėmė dukra.

Klaipėdos apylinkės prokuratūra, susipažinusi su tyrimo medžiaga, nusprendė, kad patrulių veiksmuose nusikaltimo sudėties nėra, ir ikiteisminį tyrimą nutraukė. Šį sprendimą patvirtino ir Klaipėdos apygardos prokuratūra. Faktas, kad tyrimą gali perimti pati Generalinė prokuratūra, verčia daryti prielaidas, kad uostamiesčio prokurorais gali būti nepasitikima dėl paviršutiniškai atlikto tyrimo. Atnaujinti tyrimą galėjo paskatinti ir kraupi avarija Skuodo rajone, kuri pakirto visuomenės pasitikėjimą teisėtvarka ir teisėsauga.

Dar prieš mėnesį Vidaus reikalų ministerijos generalinis inspektorius Julius Jasaitis kritikavo Klaipėdos prokurorų tyrimą. „Mums kilusių abejonių apylinkės prokurorai neišsklaidė, nes neištyrė visų aplinkybių, – vietos žiniasklaidai kalbėjo J.Jasaitis. – Buvo apklausta tik viena iš trijų įvykį mačiusių liudininkių. Apygardos prokuratūros papildomai prašome ištirti V.Liaudansko ir jo dukros telefono pokalbių išklotines. Dukra tikina, kad po įvykio neva skambinusi tėvui ir klaususi, ką daryti. Kiti šaltiniai teigia, kad ji per avariją buvo kartu. Neaišku, kaip pašalinis asmuo galėjo važiuoti tarnybiniu policijos mokyklos automobiliu ir kaip jis gali atvykusiems policininkams rodyti, kur nuvairuoti mašiną.“

Tačiau pats V.Liaudanskas jaučiasi teisus. Jis tikina, kad tarnybinių automobiliu nevažiavo ir policijos munduro nesutepė. „Visi tie prasimanymai nepasitvirtino ir yra šmeižtas. Turiu oficialų atsakymą, kad tyrimas nutrauktas. Sakote, Generalinė prokuratūra atnaujino tyrimą? Oficialiai to negirdėjau ir nieko nemačiau. Geriau sakykite, kas jums užsakė vėl rašyti apie šį įvykį“, – teiravosi V.Liaudanskas.

Policijos mokyklos viršininkas nemano pakenkęs policijos vardui ir neketina pasitraukti iš pareigų. Dar daugiau, spalį, praėjus keturiems mėnesiams po avarijos, kuri metė šešėlį vienintelės Lietuvos policijos pareigūnus rengiančios mokyklos viršininkui, pastarasis net sulaukė apdovanojimo. V.Liaudanską už nuopelnus Valstybės sienos apsaugos tarnybai pasieniečių garbės ženklu apdovanojo šios tarnybos vadas Saulius Stripeika.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.