Inga ir Česlovas: pa da ba da

Inga Jankauskaitė ir Česlovas Gabalis išleidžia albumą „Pa da ba da”, kuriam pavadinti pasirinko burtažodį iš pirmąją sėkmę jiems atnešusios „Princesės dainos”.

Televizijos muzikiniame šou „Žvaigždžių duetai” sužibėjusi pora – aktorė I.Jankauskaitė ir dainininkas Č.Gabalis – toliau sėkmingai tęsia muzikinį bendradarbiavimą. Antrosios vietos laimėtojai nusprendė savo gerbėjams atsidėkoti kompaktine plokštele, kurioje skamba dvylika dueto atliekamų kūrinių.

Stebėjusieji šios poros pasirodymus tikriausiai dar nespėjo pamiršti nostalgiškos „Jūratės ir Kastyčio” dainos bei lyriškosios „Matricos”, kurių naujas interpretacijas žiūrovams pateikė Inga ir Česlovas. O kur dar pirmąjį pripažinimą duetui atnešusi „Princesės daina” iš „Brėmeno muzikantų” su burtažodžiu virtusiu priedainio tekstu „pa da ba da”? Be šių klausytojams puikiai žinomų kūrinių, albume skamba ir šešios per muzikinį šou negirdėtos melodijos, tarp kurių – lietuviška Bryano Adamso dainos „I finally found someone” versija „Aš vėl tave radau” (lietuvišką tekstą parašė I.Jankauskaitė), tradicinės lietuviškos šeimos kasdienybę ironizuojanti daina „Na kodėl ir vėl”, šmaikštus kūrinys „Kikiliai” bei ištrauka iš kabareto „Money”.

Nepabūgo iš savęs pasijuokti

Projektui „Žvaigždžių duetai” Inga ir Česlovas buvo suporuoti visiškai atsitiktinai, iki tol jie vienas kito net nepažinojo. Taigi LŽ pasidomėjo, kas, atlikėjų manymu, lėmė šio netikėtai atsiradusio dueto sėkmę? Inga ir Česlovas į šį klausimą atsako skirtingai. „Manau, kad svarbiausias šio dueto dalykas yra mudviejų nuoširdumas. Viską reikia daryti iš širdies, ir tada bus tikrai gerai. Tikriausiai taip nutiko ir mūsų atveju”, – šypteli Česlovas. „Gyvenu ne stepėse, todėl tai, kad Česlovas neabejotinai profesionalus dainininkas ir puikus artistas, be abejo, žinojau. Tačiau juk neretai nutinka, kad du profesionalūs menininkai dainuodami duetu nieko nesugeba sukurti, nes paprasčiausiai nesupranta vienas kito ir netinka vienas kitam, yra tarsi du nesusisiekiantys indai. Mums padėjo atsiskleisti mūsų bendros savybės – polėkis, fantazija, gebėjimas iš savęs pasijuokti. Česlovas iš tų, kurie nebijo dūkti, siausti scenoje”, – sėkmės priežastis analizuoja Inga.

Dirbo visa komanda

Tai, kad duetas su Česlovu bus sėkmingas, Inga tikina pajutusi pirmąją pažinties akimirką. „Kai lipant laiptais susitiko mūsų akys, man tapo visiškai aišku. Nuo tada net neabejojau, jog mūsų duetas įvyks”, – pažintį prisimena Inga.

Inga ir Česlovas žiūrovus stebina ne tik savo atliekamų dainų repertuaru, bet ir įtaigiai suvaidintomis mizanscenomis, šokiais, netgi akrobatiniais triukais. Aktorė įsitikinusi, kad esant tokioms galimybėms, kai duetams padeda visa kūrybinė komanda – choreografai ir stilistai – neparodyti maksimaliai gero rezultato būtų tiesiog nuodėmė. „Kai tik kildavo idėjų, iškart tardavomės su komanda, kaip jas būtų galima kuo išradingiau įgyvendinti, tad visų žmonių indėlis į sėkmingus mūsų dueto pasirodymus taip pat didelis”, – apie projekto užkulisius pasakoja Inga.

Pirmenybė aktorystei

Pasibaigus projektui Inga ir Česlovas nuolat sulaukia pasiūlymų koncertuoti, tačiau naudotis muzikiniame šou įgytu pripažinimu ir pasinerti vien į koncertinę veiklą I.Jankauskaitė nenori. „Man „Žvaigždžių duetai” – jau praeitas ir tam tikra prasme baigtas etapas. Be to, nesuspėju visko aprėpti, o savo prioritetu tebelaikau vaidybą ir teatrą”, – savo sprendimą motyvavo dainuojanti aktorė.

Nors visos per Ingos ir Česlovo koncertus atliekamos dainos publikos vertinamos labai audringai, tačiau yra ir toks kūrinys, kuris visuomet susilaukia išskirtinio dėmesio – tai aktoriaus Sauliaus Mykolaičio daina „Matrica”. „Man pačiai muzikinis projektas įgavo didelę vertę ir prasmę tada, kai „Matrica” pasiekė klausytojų širdis ir pradėjo savo naują gyvenimą. Pasirinkimą dainuoti šį kūrinį įvardyčiau kaip savotišką duoklę S.Mykolaičiui – dovaną išėjusiam į Anapilį. Jaudina tai, kad ši daina pagaliau deramai įvertinta, nors mums su Česlovu dėl jos teko smarkiai pakovoti. Visi sakė, kad žiūrovai už tokią muziką nebalsuos, tačiau šiuo atveju mums tai buvo nesvarbu. Galiausiai paaiškėjo, kad ir klausytojai „Matricą” priėmė su džiaugsmu. Sulaukti publikos ovacijų ir pripažinimo uždainavus „pa da ba da” yra toli gražu ne tas pats, kai klausytojų supratimą patiri atlikdamas tokią subtilią ir lyrišką dainą kaip „Matrica”, – LŽ prisipažino Inga.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , , , , , .

5 atsiliepimai į "Inga ir Česlovas: pa da ba da"

 1. Kernius

  😛 labai patika jusu albumas ir noreciau ji turet

 2. Orra ;***

  Ash turiu sita albuma

 3. as

  as irgi jo noriu tik nerandu nusipirkt 🙁 gal kas zinot kur galeciau rast? 😉

 4. Rasa

  Labai grazus straipsnis. Nuostabus linksmu zmoguciu albumas-sedevras. Labai jo laukiau ir pagaliau sulaukiau… Labai dziaugiuosi, kad jame yra mano megstamiausios dainos: Matrica, Mortos daina, Pagaliau tave radau, Jurates ir Kastycio meiles daina ir visos kitos nerealaus grozio dainos… Aciu Inga ir Ceslovai…
  Albuma galima isigyti Muzikos bomboj,Maximose, Rimi ir dar daug kitu parduotuviu..Visur ju maciau yra..Tik reikia ieskoti… 😀

 5. neringiuks

  astai turiu ju albuma ir kekvena diena klausaus lb jie vaini net netikejau kadatvazuos i mano miesta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.