Paryžiuje derybose tarp transporto darbuotojų profsąjungų ir vyriausybės atstovų – šiokia tokia pažanga

Paryžiuje per visą naktį vykusias derybas tarp transporto darbuotojų profsąjungų, vyriausybės ir šalies transporto valdybos atstovų pavyko susitarti dėl kai kurių klausimų, praneša BBC.

Tai buvo pirmas šalių susitikimas per aštuonias streiko dienas – streiko, apėmusio visą šalies geležinkelio tinklą ir Paryžiaus valstybines transporto sistemas. Trišalės derybos vyko Nacionalinės geležinkelių operatorės (SNCF) Paryžiaus būstinėje, kurios pastatą budriai saugojo policija. Aplinkui būstinę piketus surengė apie tris šimtus streikuojančių transporto darbuotojų.

Pasibaigus susitikimui, profsąjungų atstovas Didjė le Restas (Didier Le Reste) pareiškė, kad streikas kurį laiką dar tęsis, bet artimiausiu metu transporto darbuotojai balsuos, ar nutraukti jį, ar ne. Pasak profsąjungų atstovo, derybos gali užtrukti mėnesį.

SNCF teigimu, nuo šiol kursuos daugiau traukinių, nes vis mažiau geležinkelio sistemos darbuotojų palaiko streiką.

Prancūzijos prezidentas Nikolia Sarkozi (Nicolas Sarcozy) paragino protestuotojus sugrįžti į darbą, pastebėdamas, kad jau dabar streikas pridarė didžiulės žalos. Jis ne kartą pakartojo, jog streikai neprivers jo atsisakyti suplanuotos reformų programos.

Kai kurie vietiniai profsąjungų komitetai jau balsavo už streiko nutraukimą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.