Seimo Audito komitetas nutarė nesikišti į nacionalinio investuotojo bendrovės kūrimo reikalus.
Anksčiau tvirtinę, kad Vyriausybė gali būti įpareigota pasirašyti nacionalinio investuotojo steigimo sutartį tik tada, kai svarbiausioms jos nuostatoms, pavyzdžiui, akcijų tarp privataus investuotojo ir valstybės pasiskirstymui, pritars Seimas, komiteto nariai antradienį nutarė tik stebėti situaciją.
„Tolesnių įvykių raida parodys, ką toliau daryti”, – BNS sakė komiteto pirmininkas konservatorius Donatas Jankauskas.
Jis pabrėžė, kad „jeigu žodžių karas tarp institucijų ir pareigūnų” vyks ir toliau, komitetas „ilgai nelauks” ir savo poziciją pareikš.
D.Jankauskas neatmetė galimybės, kad atskiri komiteto nariai pasiūlys Seimo priimto Atominės elektrinės įstatymo pataisas.
„Dabietė” Loreta Graužinienė yra pareikalavusi, kad Seimas apsispręstų, kas – Vyriausybė ar Seimas – turi prisiimti atsakomybę dėl sprendimų statyti naują atominę elektrinę bei įkurti jos statyba besirūpinantį nacionalinį investuotoją.
Konservatorius Edmundas Pupinis siūlė dėl pataisų neskubėti ir laukti oficialios informacijos apie „trigalvį slibiną” sudarysiančių įmonių akcijų pasiskirstymą nacionalinio investuotojo bendrovėje.
Nacionalinis investuotojas, kurį sudarytų valstybės valdomos „Lietuvos energijos” ir RST akcijos bei „NDX energijos” valdomos VST akcijos, turėtų būti sukurtas iki šių metų pabaigos. Numatoma, kad įmonė statys dešimčių milijardų litų vertės naują atominę elektrinę bei elektros jungtis su Lenkija ir Švedija.
Neoficialiomis žiniomis, „KPMG Baltics” vertinimu, „Lietuvos energija” galėtų pretenduoti į 31 proc., Rytų skirstomieji tinklai – į 33 proc., VST – į 35 proc. būsimosios didelės „Lietuvos energijos” akcijų.