Valstybės kontrolė suabejojo, ar Vyriausybė buvo tinkamai pasiruošusi deryboms su „NDX energija“

Vyriausybė antradienį turėjusias prasidėti derybas su „Vilniaus prekybos“ valdoma bendrove „NDX energija“ dėl nacionalinio investuotojo kūrimo sustabdė, Valstybės kontrolei ir šalies prezidentui suabejojus, ar derybose bus sugebėta apginti valstybės interesus.

Premjeras Gediminas Kirkilas neatmetė galimybės, kad jo sudaryta darbo grupė gali būti išformuota, o derybos bus tęsiamos tik po to, kai dėl nacionalinio investuotojo apsispręs Vyriausybė kartu su prezidentu.

Pagrindine priežastimi, dėl kurios jis paprašė darbo grupės sustabdyti derybas su „NDX energija“, G.Kirkilas įvardijo Valstybės kontrolės atsakymą prezidentui, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Valstybės kontrolė teigimu, „galima daryti prielaidą, kad nebuvo tinkamai pasiruošta atstovauti valstybės interesams steigiant nacionalinį investuotoją“. Todėl prezidentas savo laiške suabejojo dėl Vyriausybės pasirengimo užtikrinti materialinį valstybės interesą derybose.

Pasak premjero, į Vyriausybės darbo grupę buvo įtraukti ne tik jai pavaldžių institucijų, bet ir Seimo, Prezidentūros bei Valstybės saugumo departamento atstovai, turintys nemenką darbo patirtį atsakingose situacijose. jai talkina didelę tarptautinę patirtį turintys investicinio banko HSBC ekspertai, iš esmės pagerinę mūsų vertinimus, teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

„Todėl, neabejoju, kad darbo grupė yra pajėgi užtikrinti visapusišką valstybės interesų apsaugą derybų procese“, – pareiškė G.Kirkilas.

Antra vertus, darbo grupė dar nebuvo baigusi įmonių įvertinimo bei pasiruošimo deryboms proceso. Tai turėjo būti padaryta pirmadienį po pietų. Tačiau Valstybės kontrolė tokį griežtą verdiktą grupės atžvilgiu priėmė tarpinių diskutuojamų dokumentų pagrindu.

Tai, pasak G.Kirkilo, jam kelia nerimą: „Aš nesuprantu, kaip galima apginti valstybės interesą, jei yra diskutuojami juodraštiniai vertinimo variantai, atskleidžiamos silpnosios mūsų pozicijų vietos privačiam investuotojui. Tai sujudino ir finansų rinkas. Nežinau, kokio dar didesnio viešumo galima reikalauti“.

Trečia, kad ir nesutikdamas su tokia Valstybės kontrolės pozicija, premjeras laiko ją labai rimtu signalu, po kurio derybos šitomis aplinkybėmis negali būti tęsiamos ir Vyriausybė kartu su prezidentu turės apsispręsti dėl tolesnio jų tikslingumo.

Pasak G.Kirkilo, iš esmės yra pareikštas nepasitikėjimas darbo grupe. Jei prezidentas tai patvirtins, premjeras yra apsisprendęs šią savo paties sudarytą darbo grupę išformuoti.

Svarbiausia, anot ministro pirmininko, Vyriausybė neatsisako nacionalinio investuotojo suformavimo idėjos ir yra pasiryžusi tęsti Atominės elektrinės įstatymo įgyvendinimo darbus.

„Bet kuriuo atveju, turiu pabrėžti, kad šis nacionalinio investuotojo suformavimo procesas negalės būti užbaigtas be visų svarbiausių valstybės institucijų – prezidento, Seimo, Valstybės saugumo departamento, taip pat ir Valstybės kontrolės, pritarimo“, – pareiškė G.Kirkilas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.