Jubiliejų pasitiko renovuota ir sutvirtėjusi

Vienintelė Vakarų Lietuvoje esanti gydymo įstaiga, teikianti daugiaprofilinę specializuotą pagalbą vaikams, Klaipėdos vaikų ligoninė atšventė 60 metų gyvavimo jubiliejų.

Pirmos lovos vaikams gydyti po karo buvo pastatytos Raudonojo Kryžiaus ligoninėje. 1947 metų spalį Sveikatos apsaugos ministerija paskiria etatus ir atidengia einamąją savarankišką sąskaitą banke Vaikų ligoninei. Tai ir laikoma šios įstaigos gyvavimo pradžia. Tik 1949 metų kovą ligoninė persikrausto į dabartines patalpas.

Nuo tų laikų Klaipėdos vaikų ligoninė neatpažįstamai pasikeitė. Joje teikiama antrinio ir tretinio lygio kvalifikuota pagalba Klaipėdos, Telšių, Tauragės apskričių bei Plungės ir Mažeikių miestų mažiesiems pacientams. Ligoninėje įdiegtos ir naudojamos naujausios diagnostikos bei gydymo technologijos.

Šiuo metu ligoninėje veikia 13 profiliuotų skyrių, juose – 206 lovos, iš jų 6 – skirtos reanimacijai ir intensyviajai terapijai. Per metus čia gydoma apie 10 tūkst. vaikų. Dirba 505 darbuotojai, iš jų – 109 gydytojai.

Prikėlė naujam gyvenimui

Vaikų ligoninės atgimimas, padaręs šią gydymo įstaigą modernia bei atitinkančia Europos standartus, prasidėjo 1997 metais, kai jai, laimėjusi konkursą, pradėjo vadovauti vyriausioji gydytoja K. Bobianskienė.

„Pasitiko mane, aišku, labai nesvetingai – su kibirais nuo varvančio lietaus ant laiptų. Vyriausiojo gydytojo kabinete taip pat stovėjo kibiras, į kurį lašėjo vanduo“, – sunkią pradžią apleistuose medicinai nepritaikytuose pastatuose mena K. Bobianskienė.

„Vėliau įsigilinus rasta apie 2 mln. litų skolų. Malonu, kolektyvas suprato, kad arba išmokėsime skolas ir subręsime, dirbsime, arba mūsų laukia bankrotas. Taupėm kiekvieną litą, kiekvieną marlės gabalą, antibiotikų lašelį. Pagaliau per porą metų skolas išsimokėjome ir pradėjome ramiai, gražiai stotis ant kojų. Kokie dabar mes – matome visi“, – „Vakarų ekspresui“ pasakojo K. Bobianskienė.

Per aštuonerius metus, išmokėjus skolas, visa ligoninė vadovės pastangomis kapitaliai suremontuota – ne tik padaryta vidaus apdaila, bet ir pakeista kanalizacija, elektros instaliacija, šildymo sistema, vandentiekis. Per tą laiką kito ir vidaus struktūra – perprofiliuoti kai kurie skyriai, pakeisti jų pavadinimai, sumažintas lovų skaičius.

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus šių metų sausį įvertino K. Bobianskienės triūsą apdovanodamas medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“.

Džiaugiasi atgimimu

Vyriausiosios gydytojos pavaduotoja gydymo reikalams Marė Palepšienė ligoninei atidavė 32 metus, net 13 jų dirbo Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje.

„Ligoninė – tai mano gyvenimas, – palygina ji. – Niekada nenorėjau išeiti ir dirbti kitur. Nepasakyčiau, kad administracinis darbas teikia didelį moralinį pasitenkinimą. Šis gyvenimo etapas ramesnis, paprastesnis, bet man mieliau gydyti“.

Gydytoja džiaugiasi Vaikų ligoninės atgimimu – kad „bendras lygis neatsilieka nuo Santariškių vaikų ligoninės“, kad visi turi galimybę kelti kvalifikaciją, įgyti naujausią aparatūrą.

Gydytoja statistikė Birutė Bilevičienė ligoninėje dirba nuo 1964 metų.

„Niekada neketinau darbo keisti. Mano devizas: „Reikia“, niekada nemaniau, kad kitur būtų geriau. Taip ir pasilikau „muziejinė“, – šypsosi medikė, dar nepajutusi metų naštos.

Atsigręžus atgal, jai miela prisiminti, kaip ligoninė, dalyvaudama socialistiniame lenktyniavime, buvo užėmusi net trečią vietą Sovietų sąjungoje pagal kūdikių mirtingumo mažinimą. Todėl į ligoninę, kaip vieną geriausių, atvykdavo svečių net iš Maskvos.

Kūrė naują skyrių

Traumatologijos ir ortopedijos skyriaus vyresnioji medicinos slaugytoja Stanislava Vanagienė negali patikėti, kad nuo jos darbo pradžios Vaikų ligoninėje praėjo jau 40 metų.

Pradėjusi darbą 1-ajame pediatrijos skyriuje, S. Vanagienė vėliau baigė operacinės slaugytojų kursus, dirbo Chirurgijos skyriuje, paskui buvo perkelta į operacinę.

Kartu su gydytoju Vidmantu Žeguniu moteris kūrė naują – Ortopedijos ir traumatologijos skyrių. Jis atidarytas 1984 metų birželio 1 dieną.

„Viską patys tvarkėm – ir dažėm, ir lovas nešėm, ir darbuotojų ieškojomės“, – prisimena S. Vanagienė.

Vaikų slaugytoja Vanda Kaminskienė dirba Vaikų ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje, ortopedijos kabinete. Dirba nuo pat šio kabineto įsikūrimo, nuo 1970 metų.

„Sunkiausia buvo pirmais metais, kai atsidarė kabinetas, daug būdavo užleistų atvejų, be to, atveždavo vaikučių tiesiai iš gimdymo skyriaus. Kai vyko profilaktiniai patikrinimai, per dvi dienas patikrindavom po 100 vaikų. Dabar lengviau, nes pasikeitė diagnostika, užsiimam tik gydymu“, – sakė slaugytoja.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.