Bauda gresia ir už netvarką bute

Klaipėdos daugiabučiuose namuose gyvenantys apsileidėliai greitu metu už netvarką, dėl kurios kyla grėsmė aplinkinių gerovei, sveikatai ar gyvybei, neišvengs nuobaudų.

Baudas gali tekti mokėti ir savavaliautojams, kurie daugiabučių namų gyvenamąsias patalpas naudoja ne pagal paskirtį arba savo veikla kenkia kaimynams.

Visa tai bus numatyta naujose Gyvenamųjų ir bendrojo naudojimo patalpų ir inžinerinių įrenginių naudojimo taisyklėse, kurių du projektai šį mėnesį pateikti svarstyti klaipėdiečiams.

Priėmus šias taisykles bus galima skirti Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisose numatytas baudas nuo 100 iki 1000 litų.

Naujosios taisyklės uždraustų netvarką, tvyrančią ne tik bendrojo naudojimo patalpose, bet ir gyventojų butuose.

Ne viename Klaipėdos daugiabutyje name gyvena apsileidėlių, savo butus iki lubų užgriozdinančių šiukšlėmis ir paverčiančius juos parazitų veisyklomis. Todėl į taisykles pasiūlyta įtraukti punktą, draudžiantį butuose kaupti atliekas, įvairias medžiagas, nenaudojamus daiktus ar drabužius. Priėmus taisykles, nuobaudos grės ne tik apsileidėliams, užgriozdinantiems butus, laiptines ar rūsius įvairiais rakandais, bet ir bendrojo naudojimo patalpose valantiems drabužius, namų apyvokos daiktus.

Baudų neišvengs ir užkemšantys nuotekų surinkimo sistemas, į šiukšlių šachtas metantys senus baldus, statybines medžiagas, pilantys degiuosius skysčius, taip pat savavališkai atsijungiantys arba prisijungiantys prie centralizuoto šildymo.

Pagal naująsias taisykles, jeigu jos bus patvirtintos, gyventojai negalės daugiabučių namų kiemuose plauti automobilių, laikyti jų ant vejų, savavališkai statyti garažų, ūkinių pastatų ar tvorų.

Vienu taisyklių projektu draudžiama ir benamiams apsigyventi bendrojo naudojimo patalpose.

Klaipėdos savivaldybės Butų ūkio ir energetikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Biruta Šimanskienė teigė, kad ir patys gyventojai gali pasiūlyti į taisykles įtraukti ir daugiau punktų, už kurių nesilaikymą grėstų Administraciniame teisės pažeidimų kodekse numatytos baudos.

Su taisyklių projektais, pateiktais Klaipėdos savivaldybės interneto puslapyje susipažinti ir pasiūlymus bei pastabas išsakyti gyventojai galės iki lapkričio 23 dienos. Vėliau jos bus atiduotos tvirtinti Tarybai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Šeima ir namai su žyma , , .

1 atsiliepimas į "Bauda gresia ir už netvarką bute"

  1. Uz svara

    VALIO !!!! PAGALIAU LIETUVOS DAUGIABUTCIUSE GAL BUS TVARKA IR SVARA?????? IKI SIOL DAUG KUR GYVENA, KAIP KIAULES. O ELGESI DAR BLOGIAU UZ KIAULES…… 😳

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.