Ar pavojingi kambariniai augalai?

Kartais išgirstame nuomonę, kad kambariniai augalai kenkia žmogaus sveikatai, nes išskiria anglies dioksidą. Kaip yra iš tikrųjų?

Visi žalialapiai augalai, būdami šviesoje, t. y. maitindamiesi, anglies dioksidą sugeria ir išskiria deguonį. O naktį, tamsoje, jie iš tikrųjų išskiria anglies dioksidą, tačiau tiek nedaug, kad tai niekaip negali atsiliepti žmogaus sveikatai. Pavyzdžiui, vidutinio dydžio kambarinis fikusas per parą išskiria anglies dioksido 500 kartų mažiau nei žmogus, tuo pat metu esantis kambaryje.

Keletas didelių kambarinių augalų, augančių dideliuose kubiluose, iš esmės gali turėti įtakos padidėjusiai oro drėgmei, tačiau daugelyje mūsų gyvenamųjų patalpų oras labai sausas, ypač šaltuoju metų laiku, tad tai tik bus į naudą.

Yra keletas augalų, kuriuos auginant reikia laikytis kai kurių saugos priemonių. Pvz., oleandras – gražus didelis augalas su pailgais tamsiai žaliais mėsingais lapais. Tinkamai prižiūrėtas, augantis gerai apšviestoje vietoje, šis puošnus augalas suformuoja daug žiedpumpurių, kurie išsiskleidžia rožiniais arba baltais žiedais. Tačiau jo sultys yra gana nuodingos, todėl reiktų stengtis neliesti lapų ir stiebo, o jeigu taip atsitiko, tą vietą nuplaukite muilu. Ypač saugokite akis.

Labai jautrių žmonių oda gali sudirgti prisilietus net prie paprastų kambarinių raktažolių.

Jei namuose yra mažų vaikų, kambarinius augalus rinkitės dėmesingai.

Atsisakykite augalų su ryškiai raudonais vaisiais. Pvz., kiaulauogės, rudeniop pasipuošiančios oranžinėmis uogelėmis, šiaip nėra labai nuodingos, tačiau vis tiek gali sukelti nepageidaujamų reiškinių.

Būkite atsargūs prižiūrėdami difenbachijas, ypač jas daugindami, kai pjūvio vietoje atsiranda jo nuodingų sulčių lašeliai.

Nuodingų baltų pieninių sulčių turi ir kai kurios karpažolės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Šeima ir namai su žyma , , , .

1 atsiliepimas į "Ar pavojingi kambariniai augalai?"

  1. nana

    auginu daug kambariniu geliu,bet dar nei susirgau,nei numiriau,nei jauciu pablogejima.jauciu jegu padaugejima,kai laistau valau geles,o tuo paciu ir pasikalbu su gelytemis-pagiriu,kad graziai auga,zydi ir t.t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.