Trenerį tenkina „Lietuvos ryto” žaidimas

„Ypač didžiuojuosi tuo, kaip mes sužaidėme paskutines 8 sekundes”, – taip po pergalės prieš Salonikų „Aris TT Bank” (Graikija) komandą, išplėštos per paskutines sekundes, sakė Vilniaus „Lietuvos ryto treneris Aleksandras Trifunovičius.

Eurolygos čempionate Lietuvos vicečempionai ir toliau žengia pergalingai. Trečiadienį per B grupės ketvirto turo rungtynes savo arenoje vilniečiai 77:70 parklupdė ligi tol be pralaimėjimų žengusią Graikijos komandą, kuriai atstovauja buvę žalgiriečiai Simonas Serapinas ir Hanno Mottola. Tai buvo ketvirta iš eilės „Lietuvos ryto” pergalė. A.Trifunovičiaus teigimu, anksčiau ar vėliau jo komandos laukia pirmasis pralaimėjimas, tačiau kol kas jį tenkinantis auklėtinių žaidimas.

Paskutiniame kėlinuke vilniečiai buvo įgiję 18 taškų persvarą (65:47), tačiau traumą patyrus šeimininkų įžaidėjui Hollisui Price’ui (susimušė nugarą) „Lietuvos ryto” atakos subyrėjo. Per paskutinę minutę graikų komandos lyderis Jeremiahas Massey metimu nuo trijų taškų linijos sumažino skirtumą iki minimumo (68:69). Per likusias 12 sekundžių Matthew Nielsenas pataikė abu baudos metimus, o svečiai, išmesdami kamuolį iš užribio, suklydo.

„Per paskutinę ataką iš užribio kamuolį išmetė ne tas žmogus. Turėjome numatę kitą derinį, jis nepavyko”, – po pralaimėjimo apgailestavo „Aris” treneris Gordonas Herbertas.

„Svarbiausias dalykas – kaip mes žaidžiame, – per spaudos konferenciją kalbėjo A.Trifunovičius. – Pirmąsias 34 minutes kontroliavome žaidimą. Prieš rungtynes kalbėjome, kad reikia stabdyti jų metikus, ir mums tai pavyko, kol traumą patyrė Hollisas Price’as. Paskutinėmis minutėmis graikai pataikė svarbius tritaškius.

Salonikų komandoje per daug gerų žaidėjų ir jie vis tiek pataiko svarbiu momentu.

Manau, „Aris” šiuo metu yra viena geriausių komandų.”

„Aris” vyriausiasis treneris G.Herbertas liko nepatenkintas tuo, kaip auklėtiniai gynėsi pirmąsias 27 minutes. „Praleidome labai daug lengvų taškų, neatsikovodavome lengvų kamuolių ir pirmuosius tris kėlinukus kovą po krepšiu pralaimėjome, – sakė 48 metų kanadietis, Salonikų komandą treniruojantis pirmą sezoną. – Žinojome, kad „Lietuvos rytas” puikiai pradeda rungtynes, ir stengėmės juos sustabdyti, tačiau, įkritus į tokią duobę, varžovus sustabdyti buvo sunku. Hollisas Price’as žaidžia puikiai, ir per šį susitikimą tai įrodė.”

Pasak buvusio Kanados rinktinės žaidėjo G.Herberto, aikštėje pasirodęs atsarginis įžaidėjas Georgiosas Kalaitzis savo agresyviu žaidimu padėjo pakeisti rungtynių ritmą.

Komentuodamas S.Serapino žaidimą, strategas teigė, kad lietuvis žaidė beveik 18 minučių ir, atrodo, atgauna gerą sportinę formą: „Jis puikus, sunkiai dirbantis vaikinas.” S.Serapinas per 17 su puse minutės pelnė 7 taškus (2-2/2, 3-1/3), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį bei atliko rezultatyvų perdavimą.

Penkto turo rungtynes vilniečiai žais lapkričio 21 d. „Siemens” arenoje su Stambulo „Efes Pilsen” (Turkija) klubu.

„Lietuvos rytas” – „Aris TT Bank” 77:70 (25:15, 17:16, 19:16, 16:23).

„Lietuvos rytas: M.Petravičius 22, H.Price’as 15 (7 rez. perd.), C.Eidsonas ir M.Nielsenas po 11, M.Lukauskis 7, A.Jomantas 6, K.Bajramovičius 5; „Aris”: J.Massey 19, B.Wrightas 12, R.Terry 8, D.Tsaldaris ir S.Serapinas po 7.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 20/32 (63 proc.) ir 21/32 (66 proc.), tritaškiai – 8/24 (33) ir 7/24 (29), baudos – 13/16 (81) ir 7/13 (54), kamuolys atkovotas 36 ir 25 kartus, rezultatyviai perduotas 16 ir 9, perimtas 13 ir 14, prarastas 14 ir 13 kartų.

Kiti rezultatai

B grupėje ketvirtą pralaimėjimą patyrė Milano „Armani Jeans” (Italija). Svečiuose 91:100 (25:26, 21:27, 21:27, 24:20) ji nusileido Zagrebo „Cibonos” (Kroatija) komandai. Mindaugas Katelynas per 9 min. Italijos komandai pelnė 3 taškus (2-1/2, 1-1/1) ir sugriebė 2 kamuolius.

A grupės lyderiu tapo Maskvos CSKA (Rusija). Namie 88:79 jis įveikė be Arvydo Macijausko žaidusią Pirėjo „Olympiacos” (Graikija). Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidė Ramūnas Šiškauskas. Jis per 32 minutes pelnė 24 taškus (2-4/6, 3-4/10, 1-4/4), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius.

Pirmą pergalę A grupėje iškovojo Lenkijos čempionas Sopoto „Prokom Trefl”. Jis svečiuose 87:75 nugalėjo Bolonijos „Virtus VidiVici” (Italija) klubą. Rezultatyviausias iš nugalėtojų buvo Donatas Slanina; pelnė 28 taškus (2-5/7, 3-4/7, 1-6/7). Per 34 minutes jis dar atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį bei atliko rezultatyvų perdavimą. Tomas Masiulis prie pergalės pridėjo 1 tašką (2-0/2, 1-1/2) ir 9 atkovotus kamuolius (žaidė 28 min.).

C grupė: Roano „Chorale” (Prancūzija) – Stambulo „Fenerbahce Ulker” (Turkija) 90:97 (33:24, 21:25, 12:20, 24:28), Madrido „Real” (Ispanija) – „Partizan Igokea” 75:64 (20:11, 13:10, 26:21, 16:22).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , .