Gražiai supakuota dovana gali pateikti ir nemalonių siurprizų

Prieš didžiąsias metų šventes artėjant dovanų pakavimo bumui, šia paslauga parduotuvėse ar prekybos centruose ketinantys pasinaudoti klaipėdiečiai turėtų būti itin atidūs. Ypač tuomet, kai priedovanos ketina pridėti vokelį su pinigais. Gali atsitikti taip, kad vokelis nepasieks tikrojo adresato, o atsidurs dovanų pakuotojų kišenėse.

Būtent į tokią istoriją pateko viena klaipėdietė, kurios dovanojamas vokas su šimtu litų nepasiekė tų, kuriems buvo skirtas.

Klaipėdietė mano, jog gali būti ir daugiau atvejų, kai dovanų pakuotojai pasisavina vokelių turinį, nes patikrinti, ar pinigai pasiekė tą asmenį, kuriam jie buvo skirti, – sudėtinga.

Juolab kad šios veiklos Lietuvoje nereglamentuoja jokie teisės aktai, todėl nukentėjusių nuo nesąžiningų paslaugos teikėjų neapgins nei Vartotojų teisių apsaugos tarnybos specialistai, nei Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos inspektoriai.

Nemalonu prieš jaunuosius

Neseniai į vestuves pakviesta uostamiestyje gyvenanti Vilma dovaną pirko ir paprašė ją supakuoti vienoje Klaipėdos parduotuvėje.

„Pati auginu vaikelį, tai paprašiau tėvo, kad šis dovaną supakuotų parduotuvėje. Dvi jauniesiems nupirktas taures nusprendėme papildyti pinigėliais – kartu įpakuoti vokelį su šimtu litų. Pardavėja pati man skambino ir derino, kaip gražiau ir įspūdingiau tai padaryti. Nusprendėme dar ir atviruką su gražiais sveikinimais pridėti. Dovanos pakavimas kainavo 50 litų, bet paslauga labai džiaugiausi – įpakuota buvo originaliai ir be priekaištų. Negražūs dalykai paaiškėjo po mėnesio, kai viešėjusi pas vestuves kėlusius sutuoktinius, pastebėjau dar neišpakuotą mano dovaną”, – pasakojo Vilma.

Ji paragino jaunuosius tai padaryti, sakydama, kad kartu su taurėmis supakuotas ir malonus siurprizas. Deja, „siurprizas” gerokai pagadino nuotaiką pačiai Vilmai – voke 100 litų banknoto nebuvo nė kvapo.

Pakeitė tvarką

Moteris nuvyko į parduotuvę, bandydama pati išsiaiškinti, kur dingo dovanai skirti pinigai. Ją pasitikusi pardavėja patikrino žurnalą, kuriame surašomi pakuojami daiktai, – įraše apie pinigus neužsiminta.

Vilmą nemaloniai nuteikė ir parduotuvės darbuotojų spėlionės, jog galbūt pinigus pardavėjai užmiršo paduoti jos tėvas.

Galų gale parduotuvė moteriai pasiūlė nuolaidą pakuojant kitas dovanas…

Parduotuvės darbuotoja ir dienraščiui tikino garantuojanti, jog banknoto pasisavinti negalėjo nė viena pardavėja. Ji tikino, kad tos dienos vakarą kasoje pinigų daugiau nei suprekiauta nebuvo rasta, todėl vienintelė išvada – banknotą pamiršo paduoti klientės tėvas.

Ši istorija buvo aptarta susirinkime ir nuo šiol norintys gražiai įpakuoti dovanas bei pridėti pinigų, parduotuvėje patys privalės stebėti visą pakavimo procedūrą.

„Taip išvengsime nesusipratimų, o klientas savo akimis įsitikins, jog pinigai vietoje”, – kalbėjo pardavėja Lina.

Beje, po šio pokalbio parduotuvės salono vadovai nusprendė taisyti savo reputaciją ir susisiekę su nukentėjusiąją Vilma prižadėjo kompensuoti patirtą nuostolį, nors ir toliau laikėsi nuomonės, kad pinigų nepasisavino nė viena darbuotoja.

Pasitikėti negalima

Norint teikti dovanų pakavimo paslaugą, tereikia turėti verslo liudijimą, kuriame įrašyta verslo rūšis.

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos (VNMPI) Klaipėdos skyriaus vedėja Raimonda Bučinskienė „Vakarų ekspresui” aiškino, kad jokie teisės aktai šios veiklos nereglamentuoja ir nekontroliuoja. Šiek tiek kitokia situacija yra parduotuvėse, kurios įpakuoja nusipirktas prekes, – verslo liudijimas tuomet nereikalingas.

Vartotojams lieka vienintelė išeitis – nepasitikėti pardavėjais, pakuojančiais dovanas, ir patiems stebėti, kaip į spalvotą popierių vyniojama atsinešta dovana arba vokelis.

Įrodyti, kad pinigai buvo pavogti palikus juos supakuoti ir atėjus pakuotės pasiimti po kurio laiko, – praktiškai neįmanoma, lygiai, kaip ir įrodyti, kad juos klientas iš tiesų turėjo ir padavė.

„Mes niekuo negalime padėti, jūsų papasakota istorija – kriminalas, ją turėtų aiškintis policija, o ne mūsų tarnyba”, – tikino Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Jonas Vitas Ūsas.

Anot jo, prieš šventes žmonės turėtų nepasiduoti skubėjimo manijai ir nepalikti pakuoti dovanos be priežiūros.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Gražiai supakuota dovana gali pateikti ir nemalonių siurprizų"

  1. Edita

    Nelabai tikiu, kad neįdėjo pinigų. O tu su tėvu kalbėjai, gal tikrai pamiršo. Ir keista, kad jaunieji taip nevertina dovanų ir visą mėnesį, net neišpokuoja.

  2. lada

    Tokia menka dovanėlė vestuvių proga. Matyt jaunieji žinojo, kad dovanotoja skūpalė ir skandalistė, tai nieko gero nesitikėjo ir dovanos neišvyniojo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.