Futbolo čempionatas finišavo skandalingai

Per paskutinį, 36-ąjį, Lietuvos A lygos futbolo pirmenybių turą Panevėžio „Ekranas” užsitikrino bronzos medalius, nors panevėžiečių rungtynės su Visagino „Interu” buvo nebaigtos – beviltiškas čempionato autsaideris pristigo žaidėjų.

Šeštadienį rungtynės Panevėžyje nutrauktos 47-ą minutę, kai „Ekranas” pirmavo 6:0.

Žaidė devyniese

Pagal tvarkaraštį „Intero” ir „Ekrano” mačas turėjo vykti Vilniuje. Čia Visagino komanda šį sezoną žaidė namų rungtynes. Tačiau klubai sutarė rungtyniauti Panevėžyje, bet į mačą atvyko tik devyni „Intero” futbolininkai. Šios ekipos vadovas aiškino, jog dar keli žaidėjai prie draugų turėtų prisidėti… vykstant rungtynėms.

Po pirmo kėlinio „Intero” futbolininkai, praleidę šešis „sausus” įvarčius, ėmė kalbėti, kad toliau neberungtyniaus, tvirtino, jog du žaidėjai patyrė traumas. Vis dėlto po pertraukos aikštėje pasirodė septyti šios komandos nariai. Tačiau vos prasidėjus antram kėliniui „Intero” vartininkas Audrius Dilys parodė, kad toliau žaisti nebegali. Futbolo taisyklės skelbia, jog rungtynės privalo būti nutrauktos, kai ekipoje lieka tik šeši žaidėjai.

Taip baigėsi ilgai trukusi „Intero” agonija. Iš esmės ši komanda liko be futbolininkų prieš kelis mėnesius, kai „Interui” paskolintus žaidėjus susigrąžino „Vilnius”.

„Žalgiris” dar turi vilties

Trečioji vieta garantavo „Ekranui” kelialapį į kito sezono Intertoto taurės varžybas. Tačiau jei panevėžiečiai kitų metų pavasarį laimės Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyrą arba finale nusileis čempionui „Kaunui”, dalyvausiančiam Čempionų lygos atrankos etape, „Ekranui” bus suteikta teisė žaisti UEFA taurės turnyre. Žinia, Marijampolės „Sūduvos” klubas kelialapį į antrą pagal rangą Europos futbolo turnyrą užsitikrino kaip šalies vicečempionas.

Už „Ekrano” sėkmę LFF varžybose kumščius laikys „Žalgiris” ir ištikimi šio klubo gerbėjai, nes tuo atveju per paskutinį turą ketvirtąją vietą susigrąžinusiems žalgiriečiams atsivertų durys į Intertoto turnyrą.

Per sostinės klubų derbį „Žalgiris” 6:0 sutriuškino „Vilnių”. Tris įvarčius pelnė puolėjas iš Makedonijos Cvetanas Čurlinovas. Tačiau „Žalgiriui” užimti ketvirtąją vietą padėjo „Šiaulių” pergalė 2:1 prieš Vilniaus „Vėtros” futbolininkus, nors jie Šiauliuose po pirmo kėlinio pirmavo.

Šiauliečiai finišavo trejomis iš eilės laimėtomis rungtynėmis (prieš tai buvo nugalėta „Sūduva”, o Vilniuje – „Žalgiris”), bet, kaip ir pernai, liko aštunti. Trys klubai – Klaipėdos „Atlantas”, „Vilnius”, „Šiauliai” – surinko po 45 taškus. Todėl jų galutinę vietą lentelėje lėmė per tarpusavio varžybas gauti taškai. „Atlantas” jų pelnė 14, „Vilnius” – 10, „Šiauliai” – 9.

Rytoj „Šiauliai” namie paskutinį LFF taurės ketvirtfinalio mačą žais su „Atlantu”. Per šių klubų tarpusavio varžybas A lygoje klaipėdiečiai iškovojo dvi pergales ir du kartus baigė rungtynes nulinėmis lygiosiomis.

——————————————————————————–

Rungtynių rezultatai

EKRANAS – INTERAS 6:0 (rungtynės nebaigtos)

Įvarčiai: 1:0 Lukšys (2), 2:0 Kavaliauskas (16), 3:0 Savėnas (19), 4:0 Bička (26), 5:0 Lukšys (32), 6:0 Kavaliauskas (42).

ŠILUTĖ – KAUNAS 1:4 (0:1)

Įvarčiai: 0:1 Khubutija (43), 0:2 Barevičius (63), 0:3 Valkanovas (63), 0:4 Birškys (67), 1:4 Podelis (69).

VILNIUS – ŽALGIRIS 0:6 (0:2)

Įvarčiai: 0:1 Čurlinovas (13), 0:2 Bursukas (44), 0:3 Lemežis (67), 0:4 Čurlinovas (76), 0:5 Lemežis (81), 0:6 Čurlinovas (83).

ŠIAULIAI – VĖTRA 2:1 (0:1)

Įvarčiai: 0:1 Milošeskis (20), 1:1 Raskovas (75), 2:1 Raskovas (90).

10.(-) Interas 36 2 2 32 16:154 8

Rezultatyviausi žaidėjai: Lukšys („Ekranas”) – 26 įvarčiai, Grigalevičius („Kaunas”) – 18, Beniušis („Kaunas”) – 17, Aničičius („Atlantas”) – 16, Ledesma („Kaunas”), Negreirosas („Sūduva”), Raskovas („Šiauliai”) – po 13.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .