Premjero padėjėjas atsikratė KGB dėmės

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) neleido premjero padėjėjui Viliui Kavaliauskui „pripaišyti“ bendradarbiavimo su sovietiniu saugumu.

Šiuo metu Honkonge viešintis V.Kavaliauskas į Lietuvą pargrįš jau be KGB šešėlio. Jo karjerą temdžiusioje praeities istorijoje vakar LVAT padėjo tašką. Neskundžiamu sprendimu palikta galioti premjero padėjėjui palanki žemesnės instancijos teismo nutartis.

Liustracijos komisijos skundas atmestas pasigedus neginčijamų įrodymų.

Teismo sprendime rašoma: „Nėra pakankamų ir neabejotinų įrodymų, kad V.Kavaliauskas buvo įsipareigojęs slapta bendradarbiauti su minėtomis tarnybomis ir kad vykdydamas jų užduotis bei pavedimus teikė informaciją Valstybės saugumo komitetui (VSK).“

LVAT atkreipė dėmesį, kad kaltinimai slaptu bendradarbiavimu su sovietiniu saugumu negali būti grindžiami prielaidomis ir spėliojimais. Teisėjų kolegija neturėjo priekaištų ir pirmosios instancijos teismui, kuris ir atliko išsamų byloje esančių įrodymų vertinimą.

V.Kavaliauskas džiugią žinią išgirdo netiesiogiai, nes šiuo metu yra Honkonge. Patarėjo padėjėjo advokatas Vytautas Sviderskis po posėdžio džiūgavo, kad apgynė Lietuvos kultūrai nusipelniusį žmogų. „Nerasite muziejaus, kuriame nebūtų atvežtų V.Kavaliausko eksponatų“, – pabrėžė jis.

Ši garsi tariamo bendradarbiavimo su slaptosiomis sovietų tarnybomis byla dėmesio centre buvo kelerius metus. V.Kavaliauskas ir Liustracijos komisija skundė vieni kitus teismams.

Pagal archyvinius dokumentus Liustracijos komisija buvo nustačiusi, kad sovietmečiu žurnalistu dirbęs V.Kavaliauskas turėjo pseudonimą

„Karalius“. Tačiau nerastas raštiškas V.Kavaliausko pasižadėjimas bendradarbiauti su KGB, nei įrodymai, kad už šį bendradarbiavimą jam buvo mokėtas atlygis.

V.Kavaliauskas kaltinimus sąmoningai bendradarbiavus su KGB visą laiką kategoriškai neigė, o jo reputacijai kenkusio sprendimo autorius kaltino šališkumu ir neobjektyvumu.

2005 metų lapkritį sovietiniu bendradarbiu V.Kavaliauską pripažinusi Liustracijos komisija vėliau pralaimėjo teismus, tačiau neatlyžo. Pernai gegužės 9 dieną komisija priėmė naują sprendimą. Juo buvo nutarta viešai paskelbti V.Kavaliauską bendradarbiavus su sovietų KGB, tik dabar kaip patikimą asmenį. Tačiau ir ši etiketė vakar panaikinta.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.