Draugų dainos R.Janavičiaus atminimui

Spalio 28 dieną, sekmadienį, per Lietuvos nacionalinę televiziją skambės koncertas-akcija dainininko Rolando Janavičiaus atminimui.

Liepos 1-ąją užgesusiam R.Janavičiui šį spalį būtų suėję 37-eri. Paskutinį spalio mėnesio sekmadienį ryškiausios Lietuvos scenos žvaigždės pagerbs dainininko atminimą specialiu koncertu, kurį tiesiogiai 21 val. transliuos Lietuvos nacionalinė televizija.

Drauge tai bus proga priminti apie negailestingą ligą, su kuria Rolandas kovojo ne vienus metus ir kuri, laikinai atsitraukusi, grįžo smogdama dar didesne jėga. Ši liga neklausia amžiaus ir puola neįspėjusi, iš pasalų. Skaudžiausia, kai ji užklumpa vaikus.

Išgydyti vėžiu sergantį vaiką – beveik stebuklas, tačiau pagerinti jo gydymą ar priežiūrą niekada nevėlu. Kartu su R.Janavičiaus artimaisiais ir jo scenos draugais Lietuvos televizija kviečia per visą renginio transliaciją skambinti telefonais 1890, 1891, 1892 ir aukoti vėžiu sergantiems vaikams atitinkamai 2, 5 arba 10 litų.

Per koncertą, kuris skiriamas R.Janavičiui, jo ir savo dainas atliks grupė „Rondo”, Janina Miščiukaitė, Stasys Povilaitis, Jūratė Miliauskaitė, Romas Dambrauskas, Virgis Stakėnas, Rosita Čivilytė, Česlovas Gabalis, Asta Pilypaitė, Linas Adomaitis, Simona, Gintarė, Maksas Melmanas, Milano, „Mokinukės”, Donalda, Igoris Kofas, Rūta Lukoševičiūtė, Aistė Pilvelytė, Irena Starošaitė, Žilvinas Žvagulis, Alanas Chošnau, „69 danguje”, Vladas Kovaliovas, Rasa Juzukonytė, Deivydas Staponkus, Daina Bilevičiūtė, Evelina Anusauskaitė, „N.E.O.”. Atlikėjams akompanuos LRT džiazo grupė.

Koncerto vedėjai – Asta Stašaitytė ir Dalius Mertinas, pats neseniai galynėjęsis su kraujo vėžiu. Ką reiškia akistata su šia liga, papasakos Arūnas Matelis. Jo filmas apie vėžiu sergančius vaikus jau tapo nacionaline vertybe. Apie mažuosius ligonius, tikėjimą, viltį ir meilę per renginį kalbės kunigas Ričardas Doveika.

Vienas populiariausių lietuviškos popmuzikos atlikėjų R.Janavičius savo kelią į didžiąją sceną pradėjo grodamas pučiamaisiais instrumentais ir demonstruodamas puikius vokalinius sugebėjimus.

1987 metais atlikėjas buvo pakviestas į profesionalų, tuo metu Lietuvoje labai populiarų ansamblį „Nerija”. Nuo 1991 iki 1996 metų R.Janavičius išgarsėjo dainuodamas legendinėje grupėje „Rondo”, vėliau pradėjo solinę karjerą.

Pirmasis solinis dainininko albumas pasirodė 1995-aisiais („88-uosius prisiminus”), o paskutinis („Lūpos kaip medus”) prekybos lentynas pasiekė 2006-ųjų balandį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , .

1 atsiliepimas į "Draugų dainos R.Janavičiaus atminimui"

  1. asarele

    Dievuli kodel gyvenimas yra toks sudetingas galvosukis?kodel yra tokiu baisiu ligu ir kodel jos nera isgydomos?kodel tos ligos pasiglemzia tokius jaunus zmones?juk Rolandukas nei gere nei ruke ir sitaip sunkiai galejo susirgti….as net negaliu pagalvoti kaip jo mamytei yra baisu kai jos vaikas mirsta anksciau uz ja…savo vaikeli pagimdai, matai pirmuosius jo zingsnius, girdi pirmuosius jo zodzius, veliau jis uzauga ir reikia isleisti i savarankiska pasauli, o galiausiai jis mirsta anksciau uz tave, kodel taip yra?ir as neisivaizduoju, siaip logiskai pagalvojus kai zmogaus organai nustoja dirbti jis mirsta ir viskas jokio pomirtinio gyvenimo nera, bet pagalvojus kita puse o kur tada dingsta zmogaus isgyvenimai, prisiminimai, siela….as negaliu kiekviena diena galvoju apie Rolanda, lyg jis butu mano giminaitis….padek Dieve jam, tegul Jis saugo savo mama ir Deimante is dangaus….:&#039(tegul visi zmones buna laimingi, sveiki ir gyvena labai ilgai …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.