Buvęs Gruzijos prezidentas Ševardnadzė paragino boikotuoti olimpines žaidynes Sočyje

Buvęs Gruzijos prezidentas Eduardas Ševardnadzė interviu laikraščiui „Nezavisimaja gazeta“ paragino tarptautinę bendriją boikotuoti olimpines žaidynes Sočyje 2014 metais, jeigu Rusija neišves savo taikdarių iš Abchazijos, pranešama tinklalapyje newsru.com.
Radijo stoties „Echo Moskvy“ laidoje buvęs prezidentas paaiškino, kad 2014 metų olimpiados negalima rengti Sočyje, nes miestas yra šalia Gruzijos ir Abchazijos konflikto zonos. Todėl grėsmė iškyla „šimtams tūkstančių žmonių“, pareiškė E.Ševardnadzė.

„Negalima pasitikėti valstybe, aneksuojančia kitos valstybės, gretimos valstybės dalį, ir rengti olimpiadą, juo labiau konflikto rajone, – sakė E.Ševardnadzė, komentuodamas savo interviu laikraščiui „Nezavisimaja gazeta“. – Aš rėmiausi tarptautine teise, JT įstatais, taigi ir teoriškai ir praktiškai aš teisus“.

Išeitis, buvusio prezidento nuomone, yra – Rusija „turi išspręsti problemą dėl Abchazijos“. „Geriausia išeitis – Rusijos kariuomenei pasitraukti iš Abchazijos. Pasitraukti iš Pietų Osetijos. Po to mes patys susitarsime su abchazais ir osetinais“, – pareiškė jis.

Interviu laikraščiui „Nezavisimaja gazeta“ E.Ševardnadzė pareiškė: „Jeigu Rusija nežengs realių žingsnių, kad būtų sureguliuoti konfliktai Abchazijoje ir Pietų Osetijoje, ji turi būti nubausta taip, kaip buvo nubausta 1980 metais Sovietų Sąjunga už kariuomenės įvedimą į Afganistaną“.

„Esu įsitikinęs, kad tik tokios rimtos priemonės gali pastūmėti Maskvą žengti žingsnius šia linkme“, – pabrėžė jis.

Paprašytas paaiškinti, apie kokius „realius Maskvos žingsnius“ kalba buvęs Gruzijos prezidentas, E.Ševardnadzė sakė: „Kad ir ką kas kalbėtų , bet šių problemų (konfliktų Gruzijoje) sprendimas priklauso būtent nuo Rusijos pozicijos. Raktai, kaip sakoma, buvo ir tebėra Maskvoje, o ne Vakaruose. Maskva dar turi laiko ir galimybių nepalikti grėsmėje taip sunkiai gautos teisės surengti olimpiadą Sočyje. Tačiau ta Rusijos vadovybė jau artimiausiais metais turi paskelbti, kad išveda savo kariuomenę iš Abchazijos“.

Drauge jis pareiškė nuomonę, kad Abchazijoje yra ne taikdariai – ten yra Rusijos armija, kurią reikia iš ten išvesti.

E.Ševardnadzė pranešė, kad pirmą kartą iškėlė klausimą boikotuoti žaidynes Sočyje prieš 10 dienų Berlyne vykusiame susitikime su buvusiu Vokietijos užsienio reikalų ministru Hansu Dietrichu Genscheriu (Hansu Dytrichu Genšeriu).“Į šį siūlymą, kiek žinau, jau sureaguota. Vakarų spaudoje jau pasirodė publikacijų dėl mano pareiškimų“, – pabrėžė buvęs Gruzijos lyderis.

E.Ševardnadzė pažymėjo, jog „nė kiek nekritikavo Rusijos prezidento Putino“. „Priešingai, aš pagyriau Putiną už suteiktą galimybę Gruzijos pabėgėliams sugrįžti į Abchazijos Galio rajoną. Drauge pažymėjau, kad tai tik pirmasis žingsnis, teisingo Abchazijos problemos sprendimo pradžia“, – sakė jis.

Šiame pokalbyje dalyvavo ir Rusijos ambasadorius Vokietijoje, kurį buvęs Gruzijos lyderis paprašė perduoti tai, ką jis pasakė, Rusijos prezidentui. Tačiau ambasadorius, pasak E.Ševardnadzės, įsižeidė ir, nesulaukęs pokalbio pabaigos, išėjo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.