Klaipėdos uoste sustabdytas konteineris su gyvūniniais produktais

Klaipėdos veterinarijos inspektoriai neleido įvežti į Lietuvą jūrinio konteinerio iš Šiaurės Airijos su perdirbtais gyvūnų kraujo produktais.

Klaipėdos apskrities maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai, atlikę patikrinimą Malkų pasienio veterinarijos poste, neleido iškrauti Klaipėdos uoste konteinerio su gyvūniniais produktais pašarams (23 tūkst. kilogramų), nes importuotojai nepateikė oficialaus suderinimo su atsakingomis veterinarijos tarnybomis.

Europos Sąjungos šalys gyvais gyvūnais ir gyvūniniais produktais gali prekiauti be apribojimų, per sukurtą bendrą informacinę sistemą (TRACES) jos keičiasi informacija apie gyvūnų ir gyvūninių produktų judėjimą iš vienos šalies į kitą. Tačiau pagal ES galiojančius reglamentus, šių produktų judėjimas iš vienos valstybės į kitą galimas tik turint atsakingų kontrolės institucijų suderinimą.

„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tiek žodžiu, tiek raštu jau anksčiau buvo įspėjusi Šiaurės Airijos veterinarijos tarnybą dėl reikalingų suderinimų importuojant gyvūninius produktus, tačiau į tai nebuvo atsižvelgta. Dėl to priimtas sprendimas neleisti iškrauti konteinerio iš laivo ir siuntą grąžinti atgal į Šiaurės Airiją. Taip bus elgiamasi, kol nebus pateiktas oficialus prašymas iš Šiaurės Airijos valstybinės veterinarijos tarnybos dėl šių produktų įvežimo į Lietuvos Respubliką“, – sprendimą komentavo VMVT Skubios veiklos ir užkrečiamųjų ligų centro vedėjas Mindaugas Kašinskas.

Šių metų rugsėjo mėnesį VMVT per informacinę TRACES sistemą pastebėjo ir sustabdė pašarams skirtų produktų siuntą, kai buvo nustatyta, kad Jungtinės Karalystės veterinarijos tarnyba nesikreipė į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą dėl leidimo įvežti gyvūninius produktus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.