D.Lavrinovičius ėmė traukti A.Sireiką iš skęsti pradedančio „Unics“ laivo

Panašu, kad Kazanės „Unics“ klube bręsta konfliktas. Komandos vadovai nėra patenkinti ekipos startu, kai pralaimėta potencialiems konkurentams kovoje dėl medalių – Maskvos srities „Chimki“ ir „Triumf“ komandoms bei po sunkios kovos įveikė Superlygos debiutantė Krasnojarsko „Jenisei“ ekipa.

Suprantama, kad tokiais atvejais pradedama ieškoti „atpirkimo ožių“. Pirmasis, sulaukęs kritikos – treneris iš Lietuvos Antanas Sireika, kurį kalbino Rusijos žiniasklaida.

„Iš praėjusio sezono startinio penketuko liko tik 2 krepšininkai, be to, turime net 6 naujokus, iš kurių beveik visi prie ekipos prisijungė tik po Europos čempionate rugsėjo viduryje. Suprantama, jog komandai trūksta susižaidimo, o vyrams – pasitikėjimo savimi,“ – tikino A.Sireika.

Paklaustas, ar jam toks komandos stratas buvo netikėtas, A.Sireika tvirtino, jog ne. „Jau daug metų dirbu treneriu ir žinau, kad jeigu tarpsezonio metu ekipoje vyksta daug pasikeitimų, sezono pradžia būna sunki. Svarbiausia – tikėti žaidėjais, kuriuos pats ir pakviečiau į komandą. Be to, visi turi žaisti dėl komandos, o ne patys sau. Kaip supratote, šie žodžiai skirti Josephui Forte, kuris kol kas rungtyniauja labai savanaudiškai. Bet jis ne vienintelis, kuriam turiu priekaištų.“

Interviu metu A.Sireika iš tiesų rado priekaištų ir pateisinimų bene visiems komandos žaidėjams. Be to, treneris iš Lietuvos tvirtino, kad klubas nupirko ne visus krepšininkus, kurių jis norėjo. Pasak A.Sireikos, „Unics“ ekipa nenupirko „labai pajėgių krepšininkų“.

Pasak A.Sireikos, jis nejaučia spaudimo ir blogos nuotaikos komandos viduje nėra. Specialistas iš Lietuvos teigė, jog su komandos vadovais apie sezono pradžią nešnekėjo, o kelti panikos tikrai nereikėtų. „Praėjusį sezoną tik aštuntoje vietoje savo konferencijoje likusi NBA komanda laimėjo prieš lyderius ir žengė toliau. Sutinku, Rusijoje tokių stebuklų seniai nebuvo, tačiau mūsų čempionate siurprizų netrūksta. Bet kuriuo atveju, mūsų tikslai išliko tie patys – pasirodyti ne prasčiau kaip pernai – rungtyniauti Rusijos lygos finale.“

D.Lavrinovičius: Leiskite treneriui dirbti

Kazanės „Unics“ komandos vidurio puolėjas Darjušas Lavrinovičius mano, kad nereikėtų pulti vyriausiojo ekipos trenerio, o juo labiau jį atleisti.

„Prasto starto priežastis – daugybė pokyčių komandoje, todėl nereikia iškart kritikuoti trenerio, – A.Sireiką ėmė ginti Lietuvos rinktinės puolėjas. – Sireika pripranta prie naujokų, jie – prie trenerio. Prašyčiau visų palaukti ir leisti mūsų treneriams ramiai dirbti. Esu tikras, kad šį sezoną pasirodysime ne prasčiau nei praėjusį. Jeigu manyti kitaip, geriau iš viso nežaisti šioje komandoje.“

„Man atrodo, kad Rusijos čempionato lygis išaugo. Praėjusį sezoną komandoje buvo daugiau lietuvių, dabar aikštelėje esu tik aš vienas. Kaip ekipos kapitonas, stengiuosi pabendrauti su visais krepšininkais, sužinoti jų problemas ir jas spręsti. Patikėkite, turime draugišką kolektyvą ir visi labai pergyvename dėl nesėkmių. Iš kitos pusės, neturime teisės neįvertinti varžovų,“ – pasakojo D.Lavrinovičius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.