Etikos komisijoje beliko pasitikėjimo netekusi „generolė“ su dviem „eiliniais“

Seimui nepajėgus atstatydinti dėl skandalingo vojažo į Maskvą Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovės Romualdos Kšanienės, jos komandoje beliko ji pati su dar dviem nariais – bendrapartiečiu „darbiečiu“ Manfredu Žymantu ir liberaldemokratu Remigijumi Aču.

Antradienį etikos sargų gretas pranešė paliekantys valstiečiai liaudininkai Aldona Staponkienė bei Skirmantas Pabedinskas. S.Pabedinskas turėjo pakeisti partietį teisingumo ministrą Petrą Bagušką, kuris atsistatydinimo pareiškimą yra parašęs gegužės mėnesį, nes esą dėl užimtumo nespėja dalyvauti komisijos posėdžiuose.

„Grįžau iš komandiruotės, peržiūrėjau spaudos konferencijos įrašą, kur dalyvavo Seimo nariai, o tarp jų ir Etikos komisijos pirmininkė. Man tai yra tikrai nepriimtina, kaip pilietei, kai tokie dalykai vyksta, kai tyčiojamasi iš valstybės. Ir nepriimtinas pirmininkės elgesys, ji turėjo pati atsistatydinti“, – BNS antradienį sakė A.Staponkienė.

Tokią pat išeitį iš susidariusios situacijos pasirinko ir socialdemokratas Jonas Juozapaitis, jis BNS sakė taip pat trauksiąsis iš Etikos ir procedūrų komisijos, kurioje dirbo R.Kšanienės pavaduotoju.

Praėjusią savaitę apie pasitraukimą jau paskelbė konservatoriai Antanas Matulas, Antanas Napoleonas Stasiškis, socialdemokratas Algimantas Salamakinas, socialliberalas Algirdas Monkevičius, Liberalų sąjūdžio atstovė Dalia Teišerskytė bei liberalcentristas Saulius Lapėnas.

Komisiją nariai palieka po nepavykusio bandymo atstatydinti jos vadovę R.Kšanienę už dalyvavimą su grupe kitų „darbiečių“ finansinėmis machinacijomis įtariamo buvusio Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho spaudos konferencijoje Maskvoje, kurioje buvo niekinama Lietuva. Šią akciją daugelis Lietuvos politikų įvertino kaip nukreiptą prieš Lietuvos valstybę.

Praėjusią savaitę per slaptą balsavimą R.Kšanienės atstatydinimui pritrūko 4 balsų, nors prieš tai jos atstatydinimui buvo pritarę dauguma jos vadovaujamos komisijos narių.

Pati „darbietė“ po balsavimo teigė, kad dirbs kaip dirbusi.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija sudaro 12 narių, kurie į ją skiriami proporcinio atstovavimo principu – tai yra joje atstovaujama kiekvienai parlamentinei frakcijai.

Pastarąją sudarė 2 valstiečiai liaudininkai, 2 konservatoriai, tiek pat „darbiečių“ bei socialdemokratų, 1 liberalcentristas, taip pat 1 Liberalų sąjūdžio atstovas, 1 socialliberalas ir 1 atstovą turėjo liberaldemokratai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

2 komentarai į "Etikos komisijoje beliko pasitikėjimo netekusi „generolė“ su dviem „eiliniais“"

  1. LIETUVIAI KURKIME NAUJA SVIESIOS ATEITIES PARTIJA

    Meskite ta Maskvos palikta „produkta“ lauk is Lietuvos valdzios.
    LIETUVIAI, BUKITE ATSARGESNI SEKANCIUOSE RINKIMUOSE. GALVOKITE UZ KA BALSUOJATE. DABAR GAL JUMS ATRODO, KAD GERIASNIS GYVENIMAS BUVO “ ANAIS GERAIS LAIKAIS“,[ viesejant Lietuvoje, ta girdejau is gan daug zmoniu] TAI GAL TAIP IR BUVO, BET KODEL???? JUS PRIE LAISVOS LIETUVOS GALETUMET LABAI GERAI GYVENTI, JEIGU NEBUTUMET BALSAVE UZ KOMUNISTUS. JEIGU LIETUVOS KILMES LIETUVIAI BUTU RIKIA IR BALSAVE UZ ZMONES, KURIE BUVO ISTREMPTI I SIBIRA, KURIE KALEJO KOMUNISTU KALEJMUOSE, UKININKUS, IS KURIU VISKAS BUVO ATIMTA, O NE UZ KOMUNISTU SAUGUMO AGENTUS, KURIE TADA BUVO VALDZIOJE IR DABAR YRA JUSU VALDZIOJE. TAIP, JUS ESATE LABAI NUSIVYLE DABARTINIU GYVENIMU, BET PAGALVOKITE KODEL…….??????? DAR TURITE LAIKO IKI KITU RINKIMU, KURKITE NAUJA PARTIJA, KURI DIRBS JUMS IR LIETUVAI. NEVAZIIUOS I MASKVA SMEISTI LIETUVOS IR TUO PACIU LIETUVIUS. NELAUKITE KADA IR VEL RUSU VELEVA PLEVESUOS LIETUVOJE. JUMS IR TOS ES NEREIKEJO. NEJAUGI LIETUVIAI BUTINAI TURI KAM NORS PRIKLAUSYTI???

  2. Julikas

    Etikos komisijos nariai pasielgė principingai.Matosi,kad „generolė“ – bobelė kiaulės akimis.Seimui siūlyčiau formuoti naują etikos komisiją,nes ši nebeegzistuoja. O gal iš vis jos nereikia? Juk ir Graužinienė nebaudžiamumo statusą turi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.