Šiandien 17 val. P. Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33) įvyks parodos „Tilžės taika. Gyvenimas šiapus ir anapus Nemuno” uždarymas, kuriame dalyvaus Vokietijosistorikė, Rytų Prūsijos istorijos tyrinėtoja, nepriklausoma žurnalistė, dokumentinių filmų režisierė Ulla Lachauer.
1951 m. Alene (Vestfalijoje) gimusi žurnalistė Gysene ir Berlyne studijavo istoriją, filosofiją ir politologiją. Nors rašytoja nėra kilusi iš Rytprūsių, ji jaučia stiprų emocinį ryšį su šiuo kraštu.
1994 m. buvo išleista jos knyga „Tiltai iš Tilžės. Susitikimai su Prūsijos Rytais ir Rusijos Vakarais”, 1996 m. – „Rojaus kelias. Rytprūsių ūkininkės Lenės Grigolaitytės prisiminimai” (Baltos lankos, 2001 m.), kuris Vokietijoje tapo bestseleriu. 1998 m. pasirodžiusi knyga „Rytprūsiški likimai” (Baltos lankos, 2004 m.) taip pat skirta Rytų Prūsijos tyrinėjimams.
Šiais metais minimai 200 metų sukakčiai, kai Napoleonas Bonapartas ir Rusijos caras Aleksandras sudarė Tilžės taiką (1807 m.) Ulla Lachauer ir vokiečių fotografas Martinas Rosswogas įgyvendino Tilžės (Sovetsko) miestui skirtą meninį projektą.
Menininkai norėjo parodyti, kaip po dviejų diktatūrų teroro, po Sovietų Sąjungos žlugimo ir po to sekančių įvykių kraštas atrodo šiomis dienomis. Parodoje „Tilžės taika. Gyvenimas šiapus ir anapus Nemuno” eksponuojamos fotografijos atspindi kasdienį žmonių gyvenimą vienoje Nemuno pusėje, Sovetsko mieste bei jo apylinkėse, ir kitoje Nemuno pusėje, Lietuvos kaimuose. Nuotraukos ir U. Lachauer tekstai joms kuria dialogą, tačiau nekomentuoja vienas kito tiesiogiai, jie skatina žiūrovą pačiam lyginti ir daryti išvadas.