NASA nusprendė kitą savaitę paleisti erdvėlaivį „Discovery“

JAV kosmoso agentūra NASA antradienį patvirtino, kad spalio 23 dieną mėgins į statybinę misiją Tarptautinėje kosmoso stotyje (TKS) paleisti erdvėlaivį „Discovery“, atmesdama būtinybę pakeisti jo termoizoliacines plokštes.
Erdvėlaivis į TKS nugabens svarbų jungties mazgą, kuris leis prie orbitinio avanposto prisitvirtinti papildomoms mokslo laboratorijoms, priklausančioms Europos ir Japonijos kosmoso agentūroms.

NASA trumpai svarstė galimybę atidėti spalio mėnesį numatytą misiją, kai nepriklausomų inžinierių grupė išreiškė susirūpinimą dėl mikroskopinių įtrūkimų trijose termoizoliacinėse plokštėse, kurios saugo erdvėlaivio sparnus nuo itin didelio karščio.

Sparnams tankiuosiuose atmosferos sluoksniuose gali tekti atlaikyti net 1 600 laipsnių pagal Celsijų siekiantį karštį, kuris prilygsta Saulės paviršiaus temperatūrai.

NASA vadovai peržiūrėjo analizę ir nusprendė, kad menki įtrūkimai nekelia grėsmės erdvėlaiviui ir jo septynių narių įgulai, per spaudos konferenciją sakė NASA pareigūnai.

„Įrodymų persvara mano galvoje sako, kad grėsmė skristi yra priimtina“, – sakė erdvėlaivių programos vadovas Wayne`as Hale`as (Veinas Heilas).

Po 2003 metų „Columbia“ katastrofos NASA kreipia daug dėmesio termoizoliacinių plokščių pažeidimams.

Grįždamas į Žemę erdvėlaivis „Columbia“ skilo pusiau dėl skylės sparne, kurią padarė paleidimo metu nuo išorinio degalų bako atplyšę izoliacinės medžiagos gabalai. Per šią katastrofą žuvo septyni astronautai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Mokslas su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.