Vilniaus vertybinių popierių biržoje (VVPB) vakar daugiau dominavo didieji rinkos žaidėjai.
Jų dėka bendra biržos apyvarta siekė 13,25 mln. litų, sudaryti 747 sandoriai, o brangusių ir pigusių pozicijų santykis buvo atitinkamai 10 ir 18. OMXV indeksas vakar kilo 0,33 proc., iki 578,99 punkto. Taip yra todėl, kad didžiausią svorį turinčių įmonių akcijos brango ir sugebėjo atsverti neigiamą rinkos kryptį. Tiesa, VVPB savo kryptimi iššoko iš bendro Europos rinkų konteksto, nes dauguma jų nusidažė raudonai.
Vokietijos vartotojų kainų indeksas rugsėjį, palyginti su ankstesniu mėnesiu, pakilo 0,1 procento. Mėnesio infliacija, remiantis išankstiniais vertinimais, Vokietijoje pirmą rudens mėnesį buvo mažesnė nei skelbta anksčiau, ir tiek pat kuklesnė už ekonomistų prognozių vidurkį (0,2 proc.). Metų (12 mėnesių) infliacija šalyje praėjusį mėnesį išaugo iki 2,4 proc., nuo 1,9 proc. rugpjūtį.
Suderinta mėnesio infliacija Vokietijoje rugsėjį siekė 0,2 proc., metų – 2,7 procento. Abu šie rodikliai atitiko prognozes.
Ukrainos bendrasis vidaus produktas (BVP) per tris šių metų ketvirčius buvo 7,3 proc. didesnis nei prieš metus. Vien rugsėjį šalies ūkio metinis prieaugis siekė 6,2 procento. Ukrainos BVP per devynis šių metų mėnesius vertinamas 492,504 mlrd. grivinų, iš jų per praėjusį mėnesį – 72,982 mlrd. grivinų. Šalies vyriausybė šiemet planuoja 6,5 proc., kitąmet – 7,2 proc. ekonomikos augimą. 2006-aisiais Ukrainos ūkis šoktelėjo 7,1 procento.
Registruotas nedarbas Latvijoje rugsėjį, kaip ir ankstesnį mėnesį, krito 0,3 proc. punkto ir pasiekė rekordiškai žemą lygį – 5,1 proc. ekonomiškai aktyvių gyventojų.