Pianisto sėkmė „Vilnius Jazz Young Power“ konkurse

Dvidešimtojo „Vilnius Jazz“ festivalio rengėjų jau antrą kartą inicijuotame jaunųjų džiazo atlikėjų konkurse itin ryškiai pasirodė pianistas Dmitrijus Golovanovas, atlikęs kūrinį „Infected“.

Šeštadienio popietę buvo paskelbti ir apdovanoti jaunųjų talentų džiazo konkurso „Vilnius Jazz Young Power“ laureatai bei prizininkai. Konkurso finalui buvo skirtas dieninis festivalio koncertas, kuriame už konkurso favoritus balsavo „Vilnius Jazz“ prodiuserio Antano Gusčio vadovaujama komisija ir publika.

Viltys ir atradimai

Daugiausia balsų ir Didysis konkurso prizas atiteko pianistui Dmitrijui Golovanovui. Beveik perpus mažiau balsų surinko gitaristo Karolio Jančenkovo grupė „Untitled“ (K.Jančenkovas, Nojus Jurkus – saksofonas, Vytautas Skudas – trimitas, Domas Žostautas – bosinė gitara, Marius Leiburas – būgnai). Panašiai tiek balsuotojų palaikė D.Golovanovo ir saksofonininko Juozo Kuraičio duetą „1+1“.

Uždarosios akcinės bendrovės „Bomba“ prizais buvo apdovanoti dar trys konkurso nominantai. Tai „konkurso atradimu“ tituluotas klavišininkas Leonardas Bėkšta („Slushkoo Organ Trio“), „konkurso viltis“ – pianistė ir vokalistė Beatričė Baltrušaitytė bei originaliausiu pripažintas Valentinos Jaronskajos kolektyvas „QU5“ (akordeonistai Nerijus Bakula, Romas Morkūnas, Audrius Pazniokas bei vokalistės V.Jaronskaja ir Rūta Švipaitė).

Antrajame „Vilnius Jazz Young Power“ konkurse kūrybingumą išbandė aštuonios sostinės grupės. Jose muzikavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA), Vilniaus konservatorijos, Vilniaus kolegijos ir B.Dvariono muzikos mokyklos auklėtiniai. Pirmasis konkurso turas vyko gegužės mėnesį sostinės klube „Tamsta“.

Pasak A.Gusčio, šiųmečiai „Vilnius Jazz Young Power“ projektai kokybe pranoko pernykščius, o komisijai priimti galutinį sprendimą pavyko tik po audringų diskusijų.

Brandi kūryba

D.Golovanovas, per baigiamąjį turą atlikęs savo kompoziciją „Infected“, branda pranoko varžovus. Tai vienas naujausių šio pianisto kūrinių. Jame autorius sujungė laisvosios improvizacijos formą su jau anksčiau užrašyta melodija. Konkursinio kūrinio pasirinkimą lėmė tai, kad P.Golovanovui „Infected“ atrodo pats įdomiausias ir artimiausias iš visos jo kūrybos. O dalyvauti šiame konkurse jam buvo viena iš tų retų galimybių scenoje pasirodyti ne su muzikantų grupe, o kaip solistui.

Muzikantas tvirtina, kad šiam konkursui ruošėsi ne tik prieš renginį. Iš tiesų, anot D.Golovanovo, rengtasi visą gyvenimą, nuo to laiko, kai vaikinas susidomėjo džiazu ir pradėjo ieškoti naujų muzikos raiškos būdų.

„Su kitais šiame konkurse dalyvavusiais muzikantais varžytis buvo itin malonu, nes šiuos žmones puikiai pažįstu ir tai, ką jie darė scenoje, tiesą sakant, man tikrai nebuvo netikėta. Man visuomet malonu klausytis jų muzikavimo ir esu įsitikinęs, kad konkurso finale dalyvavo žmonės, kurie ateityje bus patys ryškiausi muzikantai lietuviško džiazo scenoje“, – konkurso įspūdžiais dalijosi D.Golovanovas.

Tapti nugalėtoju pianistui nebuvo pats svarbiausias tikslas. Pirmiausia jis norėjo tiesiog dalyvauti ir parodyti savo kūrybą bei galimybes. Muzikanto prioritetas yra pateikti klausytojams itin aukštos kokybės muziką.

Moko džiazo

Klavišininkas praėjusį pavasarį baigė magistrantūros studijas LMTA ir dabar dirba šioje aukštojoje mokykloje. D.Golovanovas jau daugiau kaip dešimtmetį dalyvauja Lietuvos džiazo gyvenime, muzikuoja su iškiliais šalies džiazo kūrėjais.

Pastaruoju metu jis bendradarbiauja su saksofonininkais JanuMaksimovičiumi ir Liudu Mockūnu, grupe „Riot“, praėjusių metų „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso laureate „Magic Mushrooms“, yra tarptautinės grupės „Beat Freisens Spelunkenorchester“ narys.

Pernai pianistas tapo LMTA rengiamo tarptautinio fortepijoninių improvizacijų konkurso „Džiazo improvizacija“ laureatu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.