Panevėžys mėgins pažaboti alaus barus

Negalėdama suvaldyti prie alaus barų siautėjančių neblaivių lankytojų, Panevėžio valdžia užsimojo riboti prekybos alkoholiu laiką. Maisto prekių parduotuvių ir aludžių savininkams, nesugebantiems užtikrinti deramo klientų elgesio, gali tekti atsisveikinti su licencijomis.

Teisę riboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką savivaldybių taryboms suteikia Seimo priimtos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos.

Kaip sako miesto Savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus Komercinės veiklos poskyrio vyriausioji specialistė Kristina Šlivinskienė, Savivaldybė nuolat gauna skundų dėl keliamo triukšmo, chuliganizmo ir aplinkos teršimo prie alkoholiniais gėrimais prekiaujančių įmonių. Vien per pastaruosius tris mėnesius raštu gauta 12 gyventojų prašymų sutrumpinti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką kai kuriose aludėse bei maisto prekių parduotuvėse ar neleisti pardavinėti svaigiųjų gėrimų.

Šių skundų pagrįstumą nagrinės iš Savivaldybės, Panevėžio miesto vyriausiojo policijos komisariato ir verslininkų atstovų sudaryta komisija.

„Komisija, gavusi gyventojų prašymą, iš pradžių apie tai informuos įmonę. Vėliau pateikti pastabas apie tokios įmonės veiklą bus prašoma policijos komisariato, maisto ir veterinarijos tarnybos. Prireikus patikrinti, ar nusiskundimai pagrįsti, bus vykstama į prekybos vietą. Esant būtinumui į komisijos posėdį bus kviečiamos įmonės ar pareiškėjo atstovas ir ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo prašymo gavimo dienos bus priimamas komisijos sprendimas dėl prekybos alkoholiu ribojimo. Komisijos siūlymas bus teikiamas tvirtinti Savivaldybės tarybai“, – „Sekundei“ sakė K. Šlivinskienė.

Leidimus prekiauti alkoholiu Panevėžyje turi 400 verslininkų, iš jų 30 licencijų priklauso alaus barams

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.