Po televizijos debatų Lenkijos opozicija išsiveržė į priekį

Iki Lenkijos rinkimų likus savaitei, šalies pagrindinė opozicinė partija – centro dešiniųjų Pilietinė platforma – šeštadienį pagal populiarumą išsiveržė į priekį, rodo pirmoji po televizijos debatų, per kuriuos partijos lyderis įveikė premjerą Jaroslawą Kaczynskį (Jaroslavą Kačynskį), visuomenės apklausa.
Penktadienį vakare įvykę Pilietinės platformos lyderio Donaldo Tusko ir J.Kaczynskio debatai, regis, pakeitė rinkimų kampanijos eigą, sako politikos apžvalgininkai.

Lenkijoje, kuri yra didžiausia pokomunistinė Europos Sąjungos (ES) narė, pirmalaikiai parlamento rinkimai įvyks spalio 21 dieną. Iki šiol dviejų didžiausių partijų – Pilietinės platformos ir valdančiosios konservatorių partijos „Įstatymas ir teisingumas” – populiarumas buvo apylygis.

Tačiau naujausia, po televizijos debatų atlikta apklausa, kurią televizijai TVN atliko SMG/KRC ir kurios metu buvo apklausta 1,5 tūkst. lenkų, parodė, kad Pilietinę platformą remia 39 proc. rinkėjų, o „Įstatymą ir teisingumą” – 29 proc. rinkėjų.

Apklausa taip pat parodė, kad į parlamentą tikriausiai pateks dar dvi partijos – centro kairiųjų „Kairieji ir demokratai” ir Lenkijos valstiečių partija.

D.Tuskas per debatus sakė, kad Pilietinė platforma, jei perimtų valdžią iš konservatorių, siektų koalicijos su Lenkijos valstiečių partija.

Analitikai D.Tusko ir J.Kaczynskio debatus pavadino „gladiatorių kova”, nes abu jie pretenduoja į vyriausybės vadovo postą. Griežtai kalbantis J.Kaczynskis, kuris yra paskelbęs kovą korupcijai, buvo favoritas, tačiau per debatus, kurie truko valandą, nervinosi ir nesugebėjo akcentuoti savo vyriausybės laimėjimų, nors šalies ekonomika jai valdant sparčiai augo.

D.Tuskas, kuris skundėsi, kad valstybinė žiniasklaida pirmenybę teikia „Įstatymui ir teisingumui”, išnaudojo retą pasirodymo per televiziją progą ir propagavo liberalią savo partijos programą, tuo pačiu metu kritikuodamas J.Kaczynskį dėl netesėtų pažadų ir karingos užsienio politikos.

„Platforma su tokiais rezultatais galbūt gali ir pati (viena) turėti daugumą parlamente … O su Lenkijos valstiečių partija jie tikrai turėtų svarią daugumą”, – sakė autoritetingas dešiniosios pakraipos apžvalgininkas Marekas Migalskis.

„Platforma dabar tuo pasinaudos kaip kampanijos persilaužimu. Šie debatai galėjo pastūmėti kai kuriuos neapsisprendusius rinkėjus Pilietinės platformos link ir priversti kai kuriuos „Įstatymo ir teisingumo” šalininkus pakeisti stovyklą. Tad tam tikra prasme tai buvo dviguba pergalė”, – pridūrė jis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.