K.Dovydaitytė – pasaulio čempionė

Klaipėdietė Kristina Dovydaitytė tapo pasaulio kurčiųjų badmintono čempione, o kartu su broliu Tomu iškovojo sidabro medalį.

Varžybų favorite laikyta Europos čempionė ir kurčiųjų olimpinių žaidynių nugalėtoja K.Dovydaitytė moterų vienetų varžybose gana lengvai iškovojo aukso medalį. Ji šešioliktfinalyje 21:3, 21:6 nugalėjo N.F.Nadžamudin iš Malaizijos, aštuntfinalyje 21:10, 21:8 privertė pasiduoti austrę K.Noidolt. Ketvirtfinalyje ir pusfinalyje klaipėdietei koją pakišti stengėsi japonės. Tačiau M.Inuje (27:25, 21:12) ir M.Ishi (21:16, 21:8) turėjo palikti aikštelę pralaimėjusios.

Finale K.Dovydaitytė susitiko su ruse O.Gurina. Mūsų sportininkė išėjo žaisti pikta, nes prieš kelias minutes su broliu buvo pralaimėjusi mišrių porų finalą būtent Rusijos sportininkams.

Pirmą partiją Kristina laimėjo vienu įkvėpimu – 21:7. Antrąją partiją ji kiek atsipalaidavo ir turėjo vargti. Tačiau šventė pergalę prieš O.Guriną 21:17.

To, ką pasiekė vienetų varžybose, K.Dovydaitytei su broliu nepavyko pasiekti valanda anksčiau pasibaigusiame mišrių porų turnyre. Finale rusų duetas A.Pavlova ir A.Karpovas įveikė klaipėdiečius 21:13 ir 21:16.

Antano Narvilo auklėtiniai pasidabino sidabro medaliais. Priminsime, kad ketvirtfinalyje vicečempionai nesunkiai 21:17, 21:11 įveikė japonų duetą M.Inuje ir D.Mijazakį, aštuntfinalyje po sunkios kovos rusus O.Guriną ir M.Jefremovą – 22:20 ir 21:19.

Moterų vienetų turnyre Viktorija Novik jau pirmojoje kovoje 15:21, 12:21 pralaimėjo vokietei Svenjai Klop.

Sesers pėdomis vyrų vienetų varžybose žengė ir T.Dovydaitis. Jis šešioliktfinalyje 21:7, 21:5 nugalėjo Pietų Korėjos atstovą G.J.Nohą, o aštuntfinalyje 21:7, 21:12 – olandą R.Reikeną.

Ketvirtfinalyje T.Dovydaitis po nuožmiausios kovos palaužė Malaizijos atstovą Č.H.Tehą – 21:18, 11:21, 21:19.

Tačiau vakar Tomui buvo nesėkminga diena. Iš pradžių pusfinalyje bejėgiškai pralaimėjo būsimajam čempionui anglui R.Bagai – 6:21, 9:21, o kovojant dėl bronzos medalio prieš indą R.Bakerį pritrūko laimės – 23:25, 14:21.

Moterų dvejetų varžybų aštuntfinalyje K.Dovydaitytė ir E.Mateikaitė 13:21, 17:21 pralaimėjo japonėms M.Inuje ir Mikai Hivatari.

Vyrų dvejetų varžybų šešioliktfinalyje T.Dovydaitis ir K.Dauskurtas 27:25 ir 23:21 įveikė rusus A.Karpovą ir A.Vasiljevą, tačiau išeikvoję daug jėgų aštuntfinalyje 12:21, 21:18, 17:21 nusileido anglams R.Bagai ir K.Sadleriui.

Priminsime, kad prieš kelias dienas ten pat vykusiame pirmajame pasaulio kurčiųjų badmintono komandų čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .