Mokesčių inspekcija pati paprašė ištirti jos veiklos skaidrumą

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI) kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), Seimo kontrolierių įstaigą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydama ištirti kai kurių žiniasklaidos priemonių skleidžiamas abejones dėl galimų korupcijos apraiškų VMI.

„Griežta VMI pozicija dėl kai kurių bendrovių veiklos modelių, pradėti ir tęsiami kiti svarbūs tyrimai gali nepatikti ne tik verslininkams, todėl nenuostabu, kad, pasinaudojus šališkomis žiniasklaidos priemonėmis, bandoma menkinti institucijos įvaizdį paskalomis ir gandais“, – teigia VMI viršininkas Modestas Kaseliauskas.

Anot jo, kompetentingos institucijos turi patvirtinti arba paneigti skleidžiamas abejones.

Todėl VMI oficialiai paprašė VTEK, Seimo kontrolieriaus įstaigos ir STT ištirti žiniasklaidoje pateiktą informaciją bei nustatyti, ar VMI vadovai ir kiti darbuotojai nepažeidė Viešųjų ar privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo bei kitų teisės aktų, taip pat nustatyti ar nepažeisti teisės aktai, vykdant VMI patalpų nuomos konkursą, įgyvendinant institucijos personalo politiką.

Pasak M. Kaseliausko, VMI veiklos pokyčius, kurie apima ir didėjančius reikalavimus inspekcijos darbuotojams, lemia institucijai keliami uždaviniai ne tik efektyviai, bet ir skaidriai administruoti mokesčių sistemą.

Pagrindinis VMI darbo rodiklis – surenkamas biudžetas. Nuo 2002 m. iki 2007 m. VMI surenkama nacionalinio biudžeto dalis išaugo du su puse karto.

Nuolat mažėja ir mokesčių administravimo kaštai: 2006 metais 100 litų mokesčių surinkti išleista 1,24 lito, kai dar 2003-iaisiais tai atsiėjo 1,9 lito.

Apie Valstybinę mokesčių inspekciją:

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas yra atsakinga už 26 mokesčių administravimą, iš jų pagrindiniai – pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizo mokestis.

VMI sistemą sudaro biudžetinės įstaigos – centrinis mokesčių administratorius – VMI ir vietos mokesčių administratoriai – apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos.

VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas bei jų užpildymo tvarkas, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikia daug kitų elektroninių paslaugų. Nuo 2006 metų balandžio 1 dienos VMI veikia Mokesčių informacijos centras, kurio specialistai trumpuoju nemokamu telefonu 1882 teikia konsultacijas visos Lietuvos gyventojams ir įmonėms gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo įmokų ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų klausimais, konsultuoja pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto, pelno bei socialinio mokesčio klausimais, apie pajamų ir turto deklaravimą, teikia informaciją dėl mokestinių procedūrų vykdymo bei bendrąją informaciją apie VMI.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.