Socialdemokratės piktinasi konservatorių siūlomu diskriminaciniu projektu

Lietuvos socialdemokratės piktinasi esą šeimas diskriminuojančia Valstybine šeimos politikos koncepcija ir konservatorių parengtu Paramos šeimai pagrindų įstatymo projektu.

Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga priėmė rezoliuciją, kurioje pasisako prieš šią koncepciją bei įstatymą ir ragina Seimą net nesvarstyti šių esą žmogaus teisėms prieštaraujančių teisės aktų.

„Abiejų pateiktų teisės aktų projektų nuostatos diskriminuoja nesantuokinės šeimos narius, ypač vaikus, ir tuo pažeidžia Visuotinės žmogaus teisių deklaraciją, Europos žmogaus teisų konvenciją, JT Vaiko teisių konvenciją bei Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymus. Šiuose pagrindiniuose žmogaus teisių dokumentuose draudžiama diskriminacija dėl gimimo ar kitokios padėties. Visuotinė žmogaus teisų deklaracija atskirai pažymi, kad „Visi vaikai, santuokiniai ar nesantuokiniai, naudojasi vienoda socialine apsauga”, – rašoma rezoliucijoje.

Socialdemokračių teigimu, Lietuvoje kas trečia moteris (taip pat ir gyvenanti santuokoje) patiria smurtą, tad koncepcijoje santuokos iškėlimas aukščiau žmogaus saugumo ir gerovės nepadeda spręsti smurto problemos. Moteris bus priversta gyventi santuokoje, nes valstybės parama koncepcijoje ir Paramos šeimai pagrindų įstatymo projekte numatyta tik santuokos pagrindu sukurtomis šeimomis.

Jos piktinasi, kad koncepcijoje vienišos motinos net neminimos kaip teisiniai subjektai, tad nesirūpinimas labiausiai pažeidžiama visuomenės dalimi tikrai nėra socialiai teisingas. Statistikoje fiksuojama, jog skurdžiausiai gyvena vienišos ar išsiskyrusios motinos su vaikais.

„Teisinių dokumentų projektuose skatinimas moterims 7 metams pasitraukti iš darbo rinkos prieštarauja Lisabonos strategijai, kuri siekia didinti moterų ekonominį užimtumą”, – teigiama rezoliucijoje.

Socialdemokratės pareiškia, kad negali būti jokios „pozityvios” diskriminacijos, nes valstybė privalo vienodai rūpintis visais vaikais, visomis motinomis, visomis šeimomis.

„Reikalaujame, kad ši ydinga ir toli gražu ne valstybinė šeimos politikos koncepcija bei šeimas diskriminuojantis Paramos šeimai pagrindų įstatymo projektas nebūtų svarstomas Seime”, – pabrėžiama rezoliucijoje.

ELTA primena, jog susirūpinęs šeimos Lietuvoje išlikimu Seimo vicepirmininkas, Tėvynės sąjungos lyderis Andrius Kubilius siūlo Seimui priimti konservatorių parengtą Paramos šeimai pagrindų įstatymo projektą.

Pasak jo, ne 2K, o 2V revoliucija yra reikalinga Lietuvai.

„Esu tvirtai įsitikinęs, kad Lietuvai yra būtina neatidėliotina „2V+MT”, tai yra Motinos, Tėvo ir 2 vaikų šeimoje revoliucija, arba, trumpai sakant, „šeimos revoliucija”, – sakė A. Kubilius.

Jo vertinimu, 2V revoliucija Lietuvai yra žymiai svarbiau nei 2K, kuris neskausmingai numirė. „Jeigu nepajėgsime realizuoti „šeimos revoliucijos”, ar 2V revoliucijos, jeigu ir toliau diskutuosime ir ginčysimės tik dėl gėjų teisių ir nesiginčysime dėl šeimos teisių, tai XXI amžius bus visų pirma lietuviškos šeimos išnykimo amžius. O po to netrukus ateis ir lietuvių tautos išnykimo amžius”, – prognozavo Tėvynės sąjungos lyderis.

Įregistruotame įstatymo projekte siūloma leisti tėvams pasirinkti 1, 2 ar 3 metų trukmės motinystės (tėvystės) atostogas, nustatant, kad jų metu galima gauti atitinkamai 100 proc., 70 proc. ir 50 proc. kompensuojamojo atlyginimo dydžio mėnesinę motinystės (tėvystės) pašalpą. Šių atostogų metu valstybės lėšomis tėvai būtų draudžiami pensiniu ir sveikatos draudimu.

Siūloma gimus vaikui dvigubai mažinti motinos (tėvo) įsipareigojimus paskolos, paimtos studijoms finansuoti, grąžinimui.

Taip pat siūloma nustatyti, kad gimus antrajam vaikui tėvams yra 2,5 karto didinamas neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD). Šis NPD būtų didinamas 15 proc. tėvams, vaikus auginantiems santuokoje. Pagal projektą, tėvams, kurie vaikus išaugino iki 18 metų gyvendami santuokoje, tais metais, kai vaikui sukanka 18 metų, siūloma nustatyti mokestines atostogas, tai yra tais metais atleisti juos nuo pajamų mokesčio mokėjimo.

Paramos šeimai pagrindų įstatymo projekte numatytos mokesčių lengvatos šeimai, kuri ikimokyklinio vaiko priežiūrai samdo auklę. Mokesčių lengvatų bei socialinių garantijų galėtų tikėtis tie, kurie prižiūrės savo neįgalius tėvus arba kitus šeimos narius, kuriems yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Socialdemokratės piktinasi konservatorių siūlomu diskriminaciniu projektu"

  1. Mikis

    Socialdemokratai liguistai reaguoja į bet kokius konservatorių siūlymus,gerinti padėtį žmonėms. Patys pažadų nevykdo,žadėjo mažinti,o kainos kyla. Neįgyvendino ir su darbiečiais susijungę žadėto rojaus po 111 dienų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.