Prezidentas stabdys populistines praktikas

Prezidento Valdo Adamkaus teigimu, kai kurie Lietuvos ekonomikos rodikliai nėra džiuginantys – nors ūkis auga sparčiai ir pajamos didėja, viena didžiausių problemų vis dar tebėra infliacija.

Trečiadienį Švedijos ambasados ir Švedijos prekybos tarybos surengtoje „Švedijos verslo apdovanojimų 2007″ (Swedish Business Awards 2007”) ceremonijoje šalies vadovas patikino reikalausiąs Lietuvos Vyriausybės užtikrinti tinkamas politikos kryptis infliacijai mažinti ir reformų tempui palaikyti bei raginsiantis panaikinti kliūtis užsienio investicijoms. Jis perspėjo, kad prieš 2008 metais vyksiančius parlamento rinkimus gali išplisti populistinės praktikos.

Prezidentas įsitikinęs, kad Lietuva ir Švedija gali sustiprinti partnerystę energetikos, ypač elektros energijos, srityje.

„Taip mes ne tik sutvirtintume Baltijos valstybių ir Šiaurės Europos ryšius, bet ir padarytume savo energetikos rinkas konkurencingesnes”, – sakė jis.

Šalies vadovas pabrėžė, kad elektros tiltas ne tik sujungtų Lietuvos ir Skandinavijos elektros sistemas, bet ir turėtų gerokai didesnį poveikį.

Prezidento nuomone, šiandieniniame Europos kontekste produktyvus mūsų šalių dialogas tapo dar aktualesnis. Pasak V. Adamkaus, Švedija yra trečioji didžiausia investuotoja Lietuvoje, per 2006 metus į mūsų šalies ekonomiką investavusi maždaug tris milijardus litų. Lietuvoje veikia daugiau kaip šimtas Švedijos įmonių, o daugiau nei keturi šimtai Lietuvos bendrovių savo produktus bei paslaugas eksportuoja į Švediją.

Prezidento nuomone, tai sukuria įvairių verslo galimybių, plečia tarpkultūrinį pažinimą ir gerina mūsų šalių integraciją į pasaulinę kultūrą bei verslą.

Pasak prezidento, Lietuva išsikėlė drąsų tikslą – iki 2020 metų pasiekti Europos Sąjungos vidutinį bendrojo vidaus produkto lygį.

„Tai įmanoma padaryti, jei ir toliau laikysimės nugalėtojų mąstysenos ir ryžtingai sieksime įgyvendinti reformas, perimti geriausias praktikas ir kurti naujoves, vis labiau integruodami savo rinkas”, – teigė Lietuvos vadovas.

Prezidentas pažymėjo, kad tiek viešajame, tiek verslo sektoriuose Švedija sugeba prisitaikyti ir išlikti viena labiausiai išsivysčiusių ir modernių valstybių pasaulyje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.