„Lietuvos rytas” pergale pradėjo BBL sezoną

Prasidėjo pirmosios Elitinio SEB BBL diviziono varžybos. Vilniuje vietos „Lietuvos rytas” rezultatu 80:72 (21:22, 18:18, 21:9, 18:23) nugalėjo „Šiaulių” ekipą. Rungtynių nebaigė vilniečių įžaidėjas Hollisas Pirce’as, kuriam trečiame kėlinuke buvo prakirsta lūpa.

Rungtynes pradėjo Antonio Granto tritaškis, tačiau jau kitoje atakoje Mindaugas Lukauskis trimis baudos metimais rezultatą išlygino, o po dar vienos atakos vilniečiai jau buvo priekyje – 5:3.

Svečiai kibiai gynėsi ir neleido „Lietuvos ryto” žaidėjams pelnyti lengvų taškų. Kėlinukui įpusėjus Darius Pakamanis pelnė dvitaškį su pražanga ir persvėrė rezultatą savo komandos naudai 10:9. Dar po minutės „Šiauliai” pirmavo 14:9. Dvitaškį „Lietuvos rytui” pelnė Michailas Anisimovas, kuris kitos atakos metu užsidirbo trečią pražanga. Po Vaido Pauliukėno tritaškio ir D.Pakamanio metimo iš po krepšio rezultatas jau buvo 21:13 svečių naudai.

Aikštelėje pasirodę Kenanas Bajramovičius ir Martynas Gecevičius sėkmingai įsitraukė į žaidimą – per kelias minutes abu krepšininkai pelnė po penkis taškus ir paskutinę minutę vilniečiai jau pirmavo 22:21. Per likusį laiką Tomas Rinkevičius baudos metimais Tomas Rinkevičius baudos metimais vėl išvedė „Šiaulius” į priekį – 23:22 po pirmojo kėlinuko.

Antrame kėlinuke virė atkakli kova – abiejų komandų žaidėjai nenorėjo nusileisti ir nevengė kietesnio žaidimo gynyboje, o teisėjų sprendimai neretai kaitino aistras. „Šiaulius” į priekį vedė Donatas Zavackas, iš eilės pelnęs septynis taškus. Vilniečių gretose ir toliau patikimai rungtyniavo K.Bajramovičius ir M.Gecevičius. Šeimininkams pavyko atitrūkti paskutinėmis ketvirčio minutėmis – po Marijono Petravičiaus metimo „Lietuvos rytas” pirmavo 40:34. A.Granto tritaškis bei Manto Ruikio baudos metimas priartino svečius iki dviejų taškų, o to paties M.Ruikio tolimas šūvis paskutinę kėlinuko sekundę vėl sugrąžino minimalią persvarą „Šiauliams” – 41:40.

Trečiąjį kėlinuką svečiai pradėjo dvejomis A.Granto klaidomis, kurias šeimininkai iškart pavertė šešiais taškais, o po K.Bajramovičiaus metimo iš po krepšio rezultatas jau buvo 48:41. Po minutės pertraukėlės svečių reikalai nė kiek nepagerėjo – K.Bajramovičiaus tolimas metimas bei Ch.Eidsono dvitaškis su pražanga padidino spurtą iki 13:0. Svečiams po ilgos pertraukos pavyko pelnyti taškus – varžovų klaida pasinaudojo Artūras Masiulis.

Po M.Gecevičiaus ir M.Lukauskio tritaškių vilniečių persvara šoktelėjo iki 14 taškų – 59:45, o po trijų kėlinukų šeimininkai pirmavo 62:49.

Ketvirtame kėlinuke šiauliečiai pasinaudojo tuo, jog „Lietuvos rytas” rungtyniavo be tikrijo įžaidėjo ir kiek sumažino deficitą – 66:56. Iki kėlinuko likus daugiau nei trims minutėms šeimininkų persvara sumažėjo iki 5 taškų – 72:67. Likus dviems minutėms po D.Zavacko metimo komandas skyrė vos keturi taškai – 76:72. Tačiau dvi sėkmingos šeimininkų atakos padėjo „Lietuvos rytui” įtvirtinti nelengvą pergalę rezultatu 80:72.

„Lietuvos rytas”: K.Bajramovičius – 17, M.Gecevičius – 16, M.Lukauskis – 15, M.Petravičius – 14 (5 atk. kam.), Ch.Edisonas – 9 (6 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Šiauliai”: D.Zavackas – 17, A.Grantas – 13, D.Pakamanis – 9, S.Kuzminskas (5 atk. kam.) ir V.Pauliukėnas – po 7.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .