„Revoliucinė situacija“ stadiono prieigose Kaune

FBK „Kaunas“ vadovai ir jo globėjo Ūkio banko atstovai siekia, kad miesto savivaldybė dvidešimčiai metų perduotų klubui teisę nemokamai eksploatuoti Kauno Žaliakalnyje, šalia senosios Sporto halės esantį S.Dariaus ir S. Girėno stadioną. Dar atkakliau klubas ėmė demonstruoti savo siekį šį rudenį, kai savivaldybė pradėjo tvarkyti dokumentus, kurių reikia, kad stadionui būtų suteiktas nacionalinio sporto centro vardas.

Savivaldybė savo ruožtu tikisi, jog pavyks gauti ir lėšų stadiono rekonstrukcijai. Stadiono trokštantis futbolo klubas žada nepagailėti ir 77 mln. litų, kad šis sporto centras iš tiesų būtų modernus, patrauklus, „nedarytų miestui gėdos“, kai čia vyks tarptautiniai futbolininkų susitikimai.

Liepos mėnesį gavę neigiamą miesto kolegijos atsakymą šiuo klausimu FBK „Kaunas“ vadovai nenuleido rankų. Savo idėją jie mėgino ginti ir pirmadienį vykusiame jungtiniame miesto Tarybos komitetų posėdyje. Bet vėl patyrė nesėkmę, nes prasitarė apie ketinimą greta futbolo aikštės pastatyti viešbutį, kuris, anot Ūkio banko atstovo Tomo Karpavičiaus, „padės sukaupti pajamų stadiono rekonstrukcijai“.

Tiesa, pasigirdus nepritarimui tokiems privatininkų planams, klubo prezidentas Gintaras Ugianskas mėgino padėtį švelninti teigdamas, jog viešbučio gal ir neprireiks, nes „pagrindinį pelną suneš žmonės, ateinantys į stadioną pažiūrėti futbolo“. Kita vertus, įstatymas nenumato teisės panaudos gavėjui (šiuo atveju – klubui) ką nors statyti teritorijoje, kuri priklauso savivaldybei.

Susitikime su klubo bei banko atstovais buvo prisiminta ir kita panaudos sutartis, pagal kurią tam pačiam klubui prieš porą metų irgi dvidešimčiai metų perduotas stadionas Panemunėje, Kareivinių gatvėje. Ligi šiol šis panaudai gautas turtas neatnaujinamas, o architektai jau kalba apie galimą gyvenamųjų namų statybą, kuri labai gražiai „įsikomponuotų“ žaliojoje futbolo aikštėje, anksčiau tarnavusioje šalia jos esančių kareivinių sportininkams.

„Tai, sakyčiau, – revoliucinė situacija, – pareiškė FBK „Kaunas“ prezidentas G. Ugianskas, – jei mes stadiono negausime, tai klubą iš Kauno iškraustysime kur nors į provinciją ir ten pasistatysime stadioną. Tada Kaune nežaisime nė vienų tarptautinių futbolo rungtynių.“

Miesto mero Andriaus Kupčinsko nuomone, S.Dariaus ir S. Girėno stadionas kol kas yra geriausias iš turimų Lietuvoje. Jį neblogai įvertino ir tarptautiniai ekspertai. O „Kauno“ klubo planus derėtų apsvarstyti miesto Tarybos komitetuose, atsižvelgiant ir į tai, kad su šiuo objektu gražias viltis puoselėja ir Lietuvos lengvosios atletikos federacija, žadanti S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro rekonstrukcijai gauti net šimtą milijonų litų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.