Tarp pigiausio ryšio lyderių – mažai girdėti vardai

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) ėmėsi spręsti telefoninio ryšio operatorių ginčus – internete siūloma savarankiškai nustatyti, kuri paslauga yra pigiausia.

„Respublika“ pamėgino pritaikyti keletą naudojimosi mobiliuoju ryšiu modelių ir išmėginti naująją skaičiuoklę www.skaiciuok.lt.

Naujajame RRT tinklalapyje mobiliojo ar fiksuoto ryšio sąnaudas galima apskaičiuoti pagal savus poreikius. Reikia tik įvesti, kiek kartų per dieną skambinate, kiek laiko apytikriai trunka dienos pokalbiai, kiek trumpųjų SMS žinučių išsiunčiate ir pan.

Sistema pagal jūsų pateiktus skaičius sudaro lentelę, kurioje išrikiuoja įvairias operatorių siūlomas paslaugas ir nurodo apytikrę sumą, kurią per mėnesį paklotumėte naudodamiesi vienu ar kitu planu.

„Respublika“ atliko du bandymus skaiciuok.lt. Pirmas bandymas orientuotas į jaunimą: nurodėme, kad kasdien atliekame 10 skambučių (visi – ne piko metu), kurių trukmė – apie 15 min., o SMS žinučių esą kasdien išsiunčiame po 60. Antrasis – į mėgstančiuosius skambinti ir kasdien telefonu kalbančius ne mažiau kaip pusvalandį.

Pirmojo eksperimento rezultatai nustebino: dėl pigiausiosios vardo besipešančios „Tele2“ ir „Omnitel“ paslaugos „Pildyk“ bei „Ežys“ net nepatenka į žemiausios kainos dešimtuką. Pirmoje vietoje rikiuojasi „Tele2“ planas „Mini“, antroje – „Bitė online“, trečioje – „Eurocom“ paslauga „Rinkis SMS“. Tuo tarpu „Ežys“ ir „Pildyk“ pagal tokią išlaidų formulę rikiavosi tik atitinkamai 12 ir 17 vietose.

Analogišką formulę įvedus išplėstinio palyginimo skiltyje (nurodėme, kad piko ir ne piko metu siunčiame po 30 SMS žinučių, o visi skambučiai atliekami ne piko metu, skambinama tik tame tinkle, kuriuo pats naudojiesi), rezultatai kiek pakito.

Srautą kreipiant į „Tele2“ tinklą, pigiausia paslauga nurodoma „Pildyk“, o „Ežys“ smukteli į 19 vietą, „Bitė online“ – į devintą. Visus skambučius ir žinutes nukreipus į „Omnitel“ tinklą, „Ežys“ pašoko į antrą vietą, „Bitė online“ – į trečią, „Pildyk“ smuko į vienuoliktą, o pirmoje atsidūrė „Tele2“ planas „Mini“.

Analogiškus srautus nukreipus į „Bitės“ tinklą, „Bitė online“ ir išankstinio apmokėjimo paslauga „Labas“ užėmė antrą ir trečią vietas, pirmoje – ir vėl „Tele2“ planas „Mini“. O „pigiausios“ paslaugos „Ežys“ ir „Pildyk“ teužėmė dešimtą iš dvyliktą vietas.

Taigi skambučius ir žinutes padalijome į tris dalis – po lygiai kiekvienam operatoriui. Tokiu atveju rikiuotė atrodo taip: „Mini“, „Bitė online“, „Pildyk“ ir „Ežys“. Beje, tarp trečią ir ketvirtą vietas užimančių paslaugų kainų skirtumas sudarė vos 1,3 proc.

Orientuojantis į SMS žinučių nemėgstančius klientus, pakartojome skaičiavimą išvis ignoruodami telefoninį susirašinėjimą. Jei skambinama, pvz., po 30 min. kasdien – po 15 min. piko ir ne piko metu – į „Omnitel“ tinklą, kaip pigiausią paslaugą skaiciuok.lt nurodo „Ežį“, antroje vietoje – „Mini“, trečioje – „Omnitel extra“ planas „Premium“.

Analogišką srautą nukreipus „Bitės“ tinklu, mažiausiai, anot skaiciuok.lt, mokėtume pasirinkę „Tele2“ planą „Mini“, antroje vietoje – „Bitės“ paslauga „Labas“, trečioje – „Tella geras“. Skaičiavimus pakartojus „Tele2“ tinkle, pirmoje ir antroje vietose – „Tele2“ „Mini“ ir „Pildyk“, trečioje – „Teledemos“ planas „Artimas“.

Minutes didiesiems mobiliojo ryšio tinklams padaliję po lygiai, gavome tokius rezultatus: pirmoje vietoje ir vėl atsidūrė „Mini“, 2-4 vietose išsirikiavo trys „Teledemos“ paslaugos, o „Bitė online“ ir „Ežys“ atsidūrė atitinkamai penktoje ir šeštoje vietose.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.