Lietuvos rinktinė po atkaklios kovos pralaimėjo Europos čempionėms

Lietuvos moterų rinktinė tik po atkaklios kovos pralaimėjo Europos čempionėms Čekijos rezultatu 67:75 (24:19, 21:16, 11:21, 11:19) bei išsaugojo viltis patekti į Europos čempionato ketvirtfinalį.

Rungtynes geriau pradėjo lietuvaitės, tačiau čekės neatsiliko ir jau po kelių minučių išsiveržė į priekį, o dar po kelių atakų įgijo 4 taškų pranašumą – 11:7. Tačiau Lietuvos rinktinė laimėj atkarpą 9:0 ir įgijo penkių taškų persvarą – 16:11. Likusį ketvirčio laiką abi komandas rungtyniavo lygiai ir po pirmojo kėlinuko Lietuva pirmavo 24:19.

Antrojo kėlinuko pradžioje čekės rungtyniavo sėkmingiau ir po kelių minučių rezultatas jau buvo lygus 28:28, o ketvirčiui įpusėjus lietuvaitės pirmavo tik vienu tašku – 32:31. Antrąją kėlinuko dalį mūsiškės sužaidė tiesiog įspudingai – patikimai rungtyniaudamos gynyboje bei puldamos merginos po Elos Briedytės tolimo metimo pirmavo 9 taškų skitumu – 41:32, o rungtynėms įpusėjus pirmavo 45:35.

Trečiame kėlinuke virė atkakli kova. Sužaidus dvi minutes čekės savo deficitą sumažino perpus, o gynyboje ėmė rungtyniauti kibiau. Didžiąją kėlinuko dalį lietuvaitėms pavyko išlaikyti 5-7 taškų pranašumą. Likus dviem minutėm iki ketvirčio pabaigos po Evos Vitečkovos metimo čekės priartėjo iki minimumo – 53:52. Paskutinę kėlinuko minutę varžovės po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 56:55. Sandra Valužytė paskutinėmis akimirkomis vienu baudos metimu lygina rezultatą – 56:56.

Ketvirtąjį kėlinuką geriau pradėjo čekės. Sužaidus keturias minutes jo pirmavo 63:58, dar po minutės 65:60. Iki ketvirčio pabaigos likus 4 minutėms varžovės pelnė du taškus su pražanga bei padidino skirtumą jau iki 8 taškų – 68:60. S.Valužytė skirtumą sumažino trimis taškais, bet kitoje atakoje čekės vėl susigrąžino aštuonių taškų pranašumą. Per likusį laiką lietuvaitėms nepavyko perimti iniciatyvos ir varžovės šventė pergalę rezultatu 75:67.

Lietuva: L.Brazdeikytė 13, E.Šulčiūtė 12, S.Valužytė 11 (7 perimti kam.), R.Valentienė 8, I.Marčauskaitė 6 (7 atk. kam.).

Čekija: M.Mokrosova ir E.Viteckova – po 13.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .