Vyriausybė koaliciją su biudžeto projektu turėtų supažindinti anksčiau nei Seimą, teigia A. Paulauskas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas norėtų, kad Vyriausybė, prieš pateikdama parlamentui biudžeto projektą, supažindintų su juo valdančiosios koalicijos frakcijas ir taip užtikrintų sklandesnį patvirtinimą.

„Prieš patvirtinant Vyriausybei projektą reikia aptarti su valdančiosios daugumos frakcijomis, kad žinotų, kokie yra prioritetai šito biudžeto, kokie pagrindiniai akcentai, kad nekiltų ginčų atėjus projektui į Seimą”, – trečiadienį „Žinių radijo”laidoje „Pozicija” teigė parlamento vadovas.

A. Paulauskas apgailestavo, kad teikdama patikslinto šių metų biudžeto projektą Vyriausybė iš anksto nepristatė jo valdančiosioms frakcijoms. Todėl Ministrų Kabinetas sulaukė daug priekaištų dėl daugiau nei 100 mln. litų, kuriuos esą norėta „atimti” iš savivaldybių.

„Pats svarstymo mechanizmas turėtų būti labiau visaapimantis, kad politikai, kurie balsuoja už biudžetą – paprastai balsuoja valdančiosios daugumos politikai, o opozicija prieštarauja ir balsuoja prieš, – turi būti įtraukti į šitą procesą kuo anksčiau, – kalbėjo Seimo Pirmininkas. – Kuo anksčiau turi gauti informaciją, turi turėti galimybę kuo anksčiau teikti pasiūlymus, kad neatsitiktų taip, jog atėjęs į Seimą projektas sulaukia kritikos, mes sunkiai surenkame balsus ir tada gali būti įvairiausių peripetijų”.

Tiesa, A. Paulauskas pripažino, jog neįmanoma, kad Seimas patvirtintų biudžetą, kuriam Vyriausybė iš esmės nepritaria. Pagal galiojančią tvarką Ministrų Kabinetas pateikia projektą, Seimo nariai pasiūlo įvairių pataisų, tačiau Vyriausybė daugumą pasiūlymų atmeta. Balsuojant dėl pakartotinai teikiamo projekto dauguma dažniausiai susitaria, kad bus priimti tik esminiai pataisymai.

Pasak A. Paulausko, šį rudenį Seimo laukia gana sudėtingas politinis sezonas, ir ne vien dėl kitų metų biudžeto projekto. Tai bus pirmasis visų metų biudžetas, kurį tvirtins šios kadencijos Seimas, nes pernai tai atliko dar ankstesnės kadencijos parlamentarai.

Ne mažiau politinių batalijų esą laukia ir pasirengimas euro įvedimui bei savivaldos reforma. Mat tiek dėl bendrosios Europos Sąjungos valiutos įvedimo, tiek dėl tiesioginių merų rinkimų teks keisti Konstituciją.

Parlamento vadovo teigimu, euro įvedimui reikalingi įstatymų pakeitimai nėra vien techninio pobūdžio – tai esąs politinis žingsnis, pareikalausiantis karštų diskusijų.

Lietuva kartu su Estija ir Slovėnija tikisi eurą įsivesti nuo 2007 metų sausio 1 dienos.

Tiesioginiams merų rinkimams, A. Paulausko teigimu, pritaria dauguma politinių partijų, nors dėl to taip pat nėra visiško politinio sutarimo.

Anksčiau valdančiosios daugumos lyderiai buvo paskelbę tikį, kad Seimas iki kitų metų vidurio Konstitucijoje įtvirtins naują savivaldos modelį, pagal kurį jau per kitus savivaldybių tarybų rinkimus tiesiogiai išrinkti merai vadovaus ne tik atstovaujamajai, bet ir vykdomajai valdžiai.

Pasak A. Paulausko, nemažu išbandymu Seimui taps ir Gamtinių dujų įstatymo pataisos.

Praėjusią savaitę Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas pareiškė, esą Vyriausybė yra gavusi Europos Sąjungos pareigūnų išaiškinimą, jog galiojančiu įstatymu nepažeidžiama direktyva dėl rinkos liberalizavimo. Vyriausybės vadovas teigė sieksiąs, kad svarstomos įstatymo pataisos nebūtų priimtos.

Kai kurias pataisas, kritikuojamas „Lietuvos dujų” akcininkų, buvo pasiūlęs tuometinis ūkio ministras Viktoras Uspaskichas. Jo vadovaujamos Darbo partijos atstovai teigė ketiną kovoti už pataisas.

2005-08-17 10:12

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.