Devyni kūdikio vystymosi mėnesiai

Kaip vystosi kūdikis nuo pat jo gyvybės užsimezgimo iki gimimo? Devyni kūdikio raidos motinos įsčiose mėnesiai.

Pirmasis mėnuo

Pirmojo mėnesio pabaigoje jūsų kūdikis dar labai mažas, mažesnis už ryžio grūdą. Per dvi kitas savaites pradeda formuotis jo nervinis kanalas, stuburas ir stuburo smegenys, širdis, virškinamasis traktas, jutimo organų indai, pečių ir kojų sąnariai.

Dažniausiai būtent šiuo metu mama sužino apie savo nėštumą. Per pirmas keturias nėštumo savaites buitinis nėštumo testas gali parodyti labai blankią antrąją juostelę. Visgi, jei ją pavyko įžiūrėti, reiškia, jog rezultatas teigiamas.

Jei nėštumas nebuvo planuotas, labai dažnai būsimoji mama kaltina save už tai, kad išgėrė kelias taures vyno, dar neįtardama nėštumo. Dažniausiai nedidelis kiekis alkoholio šioje nėštumo stadijoje vaisiui nekenkia.

Dabar viskas priklauso nuo to, kaip jūs maitinsitės ir kokį gyvenimo būdą pasirinksite kitais aštuoniais mėnesiais.

Antrasis mėnuo

Antrojo mėnesio pabaigoje kūdikis įgyja daugiau žmogaus bruožų, jo ilgis – apie 33 mm nuo galvos iki užpakaliuko (1/3 užima galva) ir sveria apie 9 g. Jis jau turi plakančią širdutę, pečius, kojas su pirštų užuomazgomis ir didįjį pėdos pirštuką. Kremzles pradeda keisti kaulai.

Būtent šiuo metu dažniausiai prasideda pykinimas. Būsimąją mamą kankina nuovargis, mieguistumas ar net vėmimas.

Trečiasis mėnuo

Trečiojo mėnesio pabaigoje vaisiaus ilgis yra apie 6,2 – 7,5 cm, o svoris apie 16 g. Vystosi organai, funkcionuoja kraujotakos ir šalinimo sistemos, kepenys išskiria tulžį. Lyties organai jau išvystyti, tačiau lytį nustatyti dar sunku.

Ketvirtasis mėnuo

Ketvirtojo mėnesio pabaigoje vaisiaus ilgis tampa apie 10 cm. Maistas patenka per bambą, vystosi tokie refleksai, kaip čiulpimas ir rijimas. Dominuoja galvos dydis, atsiranda dantų užuomazgos, toliau vystosi kojų ir rankų pirštai. Kartais šiuo metu vaisius jau atrodo kaip kūdikis; tačiau vis dar ne gimdoje jis gyventi negali.

Kai kuriais atvejais 12 – 14 savaitėmis jau galima nustatyti būsimo kūdikio lytį ultragarso tyrimais.

Būsimoji mama sulaukia ilgai laukto palengvėjimo: jei pirmaisiais trimis mėnesiais ją kankino pykinimas, tai dabar jis palieka ją ramybėje. Ketvirtas – šeštas mėnesiai – pats ramiausias laikotarpis. Pykinimas baigiasi, o ne toks didelis pilvas moteriai leidžia laisvai judėti. Jei jūs galvojate apie kelionę ar atostogas, tai jas verta planuoti būtent šiuo periodu.

Penktasis mėnuo

Penktojo mėnesio pabaigoje vaisiaus, kurio ilgis siekia 20 – 25 cm, aktyvumas toks didelis, kad mama jau gerai jaučia vaiko judesius. Ant galvytės jam pradeda augti plaukučiai, pasirodo antakiai ir šviesios blakstienos. Vaisių padengia apsauginis sluoksnis.

Šeštasis mėnuo

Šeštojo mėnesio pabaigoje vaisiaus ilgis būna apie 33 cm, o svoris – 900 g. Jo oda plona, spindinti, yra nedidelis riebalinis poodinis sluoksnis. Pastebimi kojų ir rankų pirštai. Pradeda atsiskirti vokai, o akys atsimerkia. Jei gimtų šiame mėnesyje, intensyviai prižiūrimas ir slaugomas kūdikis galėtų išgyventi.

Septintasis mėnuo

Septintojo mėnesio pabaigoje vaisių supa riebalų sluoksnis. Jis gali čiulpti didįjį rankos pirštą, verkti, žagsėti ir skirti saldų skonį nuo rūgštaus. Jis reaguoja į tokius dirgiklius, kaip skausmas, šviesa, garsas. Amniotinis skystis, augant vaikui, užpildo gimdą. Priešlaikinio gimdymo atveju, kūdikis turi nemažus šansus išgyventi.

Aštuntasis mėnuo

Aštuntojo mėnesio pabaigoje kūdikio ilgis – apie 45 cm, svoris – 2500 g. Ypač intensyviai šiuo periodu vystosi smegenys. Kūdikis gali matyti ir girdėti. Dauguma sistemų jau gerai išsivysčiusios, tačiau plaučiai dar gali būti nepilnai išsivystę. Kūdikis turi didelį šansą išgyventi, jei prasidėtų priešlaikinis gimdymas.

Devintasis mėnuo

Tai normali vaisiaus būklė priešgimdyminiame periode. Vaisius priauga apie 5 cm ūgio ir apie 1 kg svorio (iki gimimo vaisius pasiekia vidutiniškai 50 cm ūgį ir 3 kg svorį). Kadangi kūdikiui tampa vis ankščiau gimdoje, jis tampa ne toks paslankus, ką iš karto pradeda pastebėti ir mama.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Vaikai su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.