Seime formuojasi nauja dauguma – G.Kirkilas

Pagrasinęs atsistatydinti, jei Seimas galutinai pritars Pensijų įstatymo pataisoms, grasinančioms išbalansuoti biudžetą, premjeras Gediminas Kirkilas prakalbo apie naujos daugumos, nukreiptos prieš jo vadovaujamą mažumos koaliciją, formavimąsi.
„Aš manau, kad tikrai Vyriausybė nesutiks veikti tokiomis sąlygomis, kaip dabar, kai Seimas kone kiekvieną posėdį priima tokius sprendimus, kurie visiškai išbalansuoja valstybės finansus. (…) Bet čia, Seime, nelabai kas ir klauso tų pasisakymų. Yra tiesiog susiformavusi ar besiformuojanti naujoji dauguma, kuri priima sprendimus net negalvodama, kad galbūt reikės juos vykdyti“, – per Vyriausybės valandą Seime priekaištavo premjeras.

Žurnalistų paklaustas, ką turėjo galvoje kalbėdamas apie „besiformuojančią daugumą“, G.Kirkilas teigė tokias išvadas darantis matydamas, kas balsuoja už jo kritikuojamus sprendimus.

„Aš matau, kas balsuoja už tuos populistinius sprendimus. Balsuoja konservatoriai, Darbo partija, liberaldemokratai – visą laiką tie patys“, – sakė G.Kirkilas.

Tuo tarpu praėjusią savaitę trys opozicijai priklausančios politinės jėgos – Tėvynės sąjunga, Darbo partija ir Liberalų sąjūdis tarėsi palaikyti viena kitą Seime balsuojant dėl svarbių įstatymų.

„Darbiečiai“ ir liberaldemokratai vienoje pusėje, o konservatoriai – kitoje anksčiau sudarė kategoriškų oponentų vieni kitiems įspūdį, kuris ėmė nykti prieš metus per vadinamąjį VSD skandalą.

Premjero kantrybės taurę ir grasinimus atsistatydinti sukėlė parlamentarų sprendimas po svarstymo pritarti liberalo Gintaro Šileikio pasiūlytai Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir invalidumo pensijų dalies išmokėjimo įstatymo pataisai, kuri numato per trejus metus grąžinti neišmokėtą pensijos dalį pensininkams dirbusiems nuo 1995 metų.

Galutinį sprendimą dėl pensijų mokėjimo dirbusiems pensininkams Seimas priims balsuodamas už visą įstatymą. Norint įgyvendinti šį įstatymą, reikėtų rasti valstybės biudžete papildomus daugiau nei pusę milijardo litų.

Premjeras iškart po balsavimo pareiškė, jog šis sprendimas išbalansuos biudžetą ir Vyriausybė negali prisiimti atsakomybės už valstybės finansų sužlugdymą.

Valdančiąją mažumos koaliciją socialdemokratai yra suformavę kartu su valstiečiais liaudininkais, liberalcentristais ir Pilietinės demokratijos partija.

Vyriausybės veiklą daugiau nei metus rėmė opozicinė Tėvynės sąjunga, tačiau rugsėjo 8-ąją nutraukė paramą, motyvuodama augančiu korupcijos lygiu ir esą nesprendžiamomis Valstybės saugumo departamento (VSD) problemomis.

Tuo tarpu kai kurie politologai ir politikai paramos nutraukimą vadina fiktyviu bei skirtu išsaugoti partijos politinį veidą prieš 2008-ųjų rudens parlamento rinkimus. Anot jų, konservatoriai nesieks žlugdyti G.Kirkilo Vyriausybės, nes chaosas politinėje arenoje jiems patiems nebūtų naudingas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.