Nuogi Pripso prisipažinimai

„Nėra moters, kurios negalima būtų įkalbėti apsinuoginti prieš fotoobjektyvą“, – įsitikinęs populiarus fotomenininkas Pripsas.

Nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio Pripsas nėra davęs interviu. Sako norėjęs pailsėti nuo žiniasklaidos. Tačiau susitikti su „Lietuvos žinių“ žurnaliste sutiko iškart, neatsikalbinėdamas.

Anot Pripso, kiti pramogų pasaulio žmonės specialiai kuria skandalingas istorijas. Su kuo nors susipyksta ar susimuša ir iškart iškloja žurnalistams. Arba kokia nors „žvaigždutė“ vos spėja pastoti, o jau pasakoja spaudai. Pripsui viskas išeina spontaniškai. Tiesiog jis daro tai, ką nori, ir nepaiso aplinkinių nuomonės.

Buvo modelis

Pripsu vadinamas fotomenininkas Rolandas Vilkauskas pats kadaise pozavo be drabužių – tuo metu, kai mokėsi modelių mokykloje Taline. „Mūsų buvo dvylika: dešimt merginų ir du „bičai“. Vykdavo pamokos. Turėjome labai „prikolną“ estę fotomenininkę, kuri mokė mus atsipalaiduoti. Ji nedarė erotinių nuotraukų, tiesiog – meno darbus. Fotografuodavo mus kaip modelius. Visi buvome gražuoliai, nebuvo ko gėdytis“, – pasakoja jis. Ten ir mokėsi nusirengti prieš fotoobjektyvą.

Pripsas tikina esąs nudistas nuo prigimties. Nusimesti drabužius jam nieko nereiškia. „Lietuvoje dabar gerai, – džiaugiasi jis. – Yra nudistų paplūdimiai. Ten lankosi ir šeimos. Niekas į nieką nekreipia dėmesio.“ Nudistų paplūdimius fotomenininkas laiko teigiamu dalyku. Tokiuose jis lankosi dėl to, jog nori lygiai įdegti, o ne tam, kad jaustų malonumą staipytis nuogas.

Tinkamas pasiūlymas

Kartą fotomenininkas leptelėjo, kad moteris yra prekė. Pripsas ir dabar šių žodžių neatsisako. Jo nuomone, gyvenime viskas perkama ir parduodama, tam pasipriešinti pavyksta tik kai kuriais atvejais. „Turėjau galvoje, kai moteris sako, kad nuoga nesifotografuos, – paaiškina pašnekovas. – Jei būtų tinkamas pasiūlymas, sutiktų. Viena – iš smalsumo, kita – dėl pinigų, trečiai dar ko nors reikėtų, kad apsinuogintų.“

Kokios taktikos laikosi fotomenininkas, jei nori, kad mergina ar moteris jam pozuotų? Tiesiog prie jos prieina ir pasiūlo – anksčiau, būdavo, net gatvėje.

60 metų pozuotoja

Tiesa, ne kiekvieną moterį, anot Pripso, reikia nurengti. Mat gal ji netinka aktams fotografuoti. „Tačiau esu padaręs vieną nerealų darbą. Net nežinau, kaip man tai pavyko. Pozavo 60 metų turinti moteris. Pati norėjo. Tai buvo Lietuvoje. Sakiau jai, kad nedarau tokių dalykų, nes moterims galioja amžiaus limitas fotografuojant aktus. Galiausiai sutikau. Išėjo fantastiškai“, – prisimena neįprasto akto fotografiją Pripsas.

Neprityrusios nepatinka

Fotomenininkas garsėja tuo, jog yra turėjęs daug meilužių. Net buvo skelbiamas skaičius – 200. Darosi smalsu: kiek daugiau moterų – tų, kurių aktus fotografavo, ar su kuriomis permiegojo? Pašnekovas

sako, kad visko yra buvę. „Vienais metais būnu labiau pasileidęs, kitais – mažiau. Toks mano gyvenimas, – nekonkretizuoja Pripsas ir nusišypso: – Moterys kažkodėl tuo nesigiria. Nors visos yra dalyvės. Gerai, kad bent merginos su manimi apie tai pasikalba. Savo istorijų pripasakoja. Ne mano vieno gyvenimas įdomus.“

Fotomenininkas atvirauja, kad jo netraukia neprityrusios merginos. Tokias reikėtų mokyti meilės paslapčių. „Mergina privalo turėti savo patirtį, – aiškina jis. – Turi sugebėti atsipalaiduoti ir nusiteikti meilės nuotykiui.“

Slidus gyvenimas

Klausiamas, ar moteris galėtų būti tik draugė, Pripsas gūžčioja pečiais. „Tikriausiai, – nelabai tvirtai sako jis ir priduria: – Manau, jei abu yra patrauklūs, laisvi ir vienas kitam įdomūs, tokia draugystė anksčiau ar vėliau baigiasi lovoje.“

Pripsas teigia, jog gyvenimas – slidus. Tarkim, įmonės vakarėlyje užsimezgęs draugiškas ryšys tarp partnerių gali virsti meilės ryšiu. „Taip gali nutikti net vaikystės draugams, – samprotauja pašnekovas. – Kai žmonės dažnai susitinka, artimai bendrauja, gali ir paslysti.“

Šeimos nekurs

Pripsui turbūt gera būti laisvam. „Kaip kursiu šeimą, kai mano tokia profesija ir toks darbas? – retoriškai klausia fotomenininkas. – Kartais ateina mintys apie šeimą. Bet nespartinu savęs, negalvoju apie senatvę, anūkus. Manęs tai nedomina. Lėktuvų katastrofos, automobilių avarijos, ligos… Gyvenimas bet kada gali baigtis.“ Todėl Pripsas daugiau mąsto apie darbus, kuriuos dar nori padaryti. Apie keliones, kurias labai mėgsta. „Italijoje kitoks mentalitetas. O čia, Lietuvoje… Jei turėčiau merginą ir leisčiau jai būti fotosesijose, apaktų. Net neįsivaizduoju, kaip ji reaguotų“, – svarsto fotomenininkas.

Dažniausiai važiuoja į Italiją

Lietuvis 13 metų gyveno Italijoje. Ten vedė italę fotografę. Gyvenimas šeimoje, kurioje buvo žmona, jos dukra ir Pripsas, truko maždaug šešerius metus.

Kai nuvažiuoja į Italiją, fotomenininkas visada stengiasi jas aplankyti. „Mūsų santykiai geri“, – tikina pašnekovas. Į Italiją jis vyksta kokius keturis kartus per metus. Šioje šalyje gyvena Pripso brolis Marius. „Jis ten dirba vienoje įmonėje, gyvena prie Milano. Broliui ten patinka. Ir man patogu – turiu kur apsistoti. Atvažiuoju kaip į namus“, – pasakoja fotomenininkas. Pripsas sako, kad juodu su broliu gana skirtingi, bet sutaria labai gerai. Klausiamas, ar Marius santūresnis, jis nusikvatoja: „O ką, aš nesantūrus?!“

Nesantuokiniai vaikai

Lietuvoje Pripsas turi du vaikus. Tiksliau – dvi moterys nuo jo pastojo ir pagimdė. Vaikus jis yra matęs, bet, kaip leidžia suprasti žurnalistei, auginti nepadeda. Pripsas nemėgsta kalbėti šia tema: „Tai senos istorijos. Kam jas prisiminti.“ Save jis vadina net ne biologiniu tėvu, o tiesiog donoru. „Nežinau, gal ir daugiau turiu vaikų“, – paslaptingai šypsosi Pripsas.

„Tavo gimtadienis“

Nors kai kurie fotomenininko darbai šokiruoja publiką, jis teigia kuriantis prasmingomis temomis: AIDS, ekologijos, moters teisių ir laisvių ir t. t. „Tiesiog savo darbuose rodau nuogą kūną, – paaiškina Pripsas. – Dažniausiai tai sudomina žiūrovus.“

Naujausias jo projektas vadinsis „Tavo gimimo diena“. „Kiekvienas žmogus turės apie ką pamąstyti“, – intriguoja fotomenininkas. Parodą atidaryti jis planuoja spalio arba lapkričio mėnesį.

Dar Pripsas baigia rašyti scenarijų ir ketina kurti filmą. „Pats būsiu rėmėjas, prodiuseris, scenaristas, režisierius, operatorius, aktorius… Vasarą daug dirbau, bet dabar kažkaip įstrigau“, – sako jis.

Kokio yra amžiaus?

Pripsu vadinamam fotomenininkui R.Vilkauskui vasarą suėjo 37-eri. Gimtadienio vakarėlio jis nerengė. Po 30 metų jubiliejaus fotomenininkas nusprendė nebešvęsti gimimo dienos. „Buvo įdomu, o vėliau noras dingo, – teigia jis. – Bet 30-metį atšvenčiau labai gerai. Anksčiau gimimo dienos proga surengdavau kokius septynis vakarėlius. Juk labai skirtingų žmonių į vieną būrį nesukviesi.“ Todėl tam tikros aplinkos bičiuliams ir pažįstamiems – menininkams, verslininkams, sportininkams – Pripsas rengdavo atskiras puotas.

Sklinda kalbos, kad jis yra keleriais metais vyresnis negu sako. Fotomenininkas ramiai atremia gandus: „Buvo šiokių tokių nesąmonių. Anksčiau sakiau, jog esu vyresnis, dabar – kiek iš tikrųjų turiu metų.“

Trumpai

* Visas vardas: Rolandas Vilkauskas, bet visi vadina Pripsu.

* Amžius: 37 metai.

* Šeimyninė padėtis: išsiskyręs, turi du nesantuokinius vaikus.

* Profesija: modelis, fotomenininkas, renginių vedėjas.

* Vienas laimingiausių prisiminimų: meilės nuotykis Venesueloje.

* Liūdniausios dienos: tamsus žiemos metas Lietuvoje.

* Kelionės: lankėsi visuose penkiuose žemynuose arba daugiau kaip 25 šalyse.

* Gyvenamoji vieta: tarp Vilniaus, Kauno ir Milano arba tarp Lietuvos ir Italijos. „Esu amžinas turistas“, – sako Pripsas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Nuogi Pripso prisipažinimai"

  1. vike

    kai pripsas dalyvavo realybes sou baras, tuomet jis tvirtino, kad jam 36-eri….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.